У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг триває робота над законопроєктом №13155, який має на меті врегулювати порядок нарахування плати за житлово-комунальні послуги у разі пошкодження або знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок збройної агресії рф. Про це повідомили у ВРУ.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Які документи не підлягають апостилюванню в Україні — офіційне роз’яснення»
Документ розроблено на основі численних звернень громадян, яким, попри втрату житла, продовжували нараховувати плату за управління багатоквартирним будинком.
Основна мета законопроєкту — звільнення власників пошкодженого або знищеного житла від сплати за послуги з управління будинком на період, коли об’єкт неможливо експлуатувати.
Що передбачають зміни:
-
Плата не нараховується у випадках руйнування або серйозного пошкодження багатоквартирного будинку, квартир, нежитлових приміщень або спільного майна, що унеможливлює проживання.
-
Фіксація факту руйнування здійснюється на підставі комісійних актів обстеження, які також визначають дату відновлення житла.
-
Призупинення/поновлення нарахування плати за житлово-комунальні послуги, абонентське обслуговування, а також коригування вартості послуг за рішенням зборів співвласників.
-
Пільги на податок на нерухомість для осіб, майно яких знищено.
-
Уточнення прав ЖБК та ОСББ щодо можливості звільнення або зменшення внесків для власників зруйнованого житла.
-
Встановлення методики обліку збитків як для власників, так і для управителів будинків.
Пропонується внести зміни до низки законів України, зокрема:
-
«Про житлово-комунальні послуги»
-
«Про кооперацію»
-
«Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»
-
«Про компенсацію за пошкодження і знищення майна» та інших.
«Прийняття акта забезпечить справедливий підхід до оплати послуг в умовах війни, захистить права співвласників, чиє майно зазнало руйнувань, та дозволить чітко фіксувати і компенсувати як втрати громадян, так і управителів багатоквартирних будинків», - зазначають у Комітеті ВРУ.