16 липня 2020, 11:50

Комітет ВРУ підтримав законопроект № 3711, який дасть можливість створити нову ВККСУ

Прес-служба ВРП

Парламентський Комітет з питань правової політики підтримав законопроект №3711, який дасть можливість створити нову ВККСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кваліфікаційне оцінювання всіх суддів має здійснюватися на єдиній методологічній основі, - ВРП".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

"Час вже розробляти законопроект не про реформування, а про реанімування судової влади", – заявив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, виступаючи на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики, який 15 липня розглянув законопроект № 3711 про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування, внесений до парламенту Президентом України як невідкладний.

"Суддів стає все менше, ситуація все гірше. Вища рада правосуддя говорить про це постійно. Бракує вже 32% суддів від штатної чисельності, ще 30% суддів мають право на відставку", – зазначив Андрій Овсієнко.

Зазначається, що законопроект № 3711 може вирішити низку проблем, що назріли в судовій владі. Він уточнить повноваження Вищої ради правосуддя, дозволить відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вирішить проблему одночасного існування Верховного Суду і Верховного Суду України. Судді ВСУ будуть переведені до Верховного Суду, але в перспективі повинні будуть пройти кваліфікаційне оцінювання.

Також учасники засідання обговорили альтернативні законопроекти, але більшість закладених в них новацій не знайшли підтримки в членів Комітету.

Так, під час голосування 12 членів Комітету висловилися за підтримку законопроекту № 3711, 7 – утрималися.

Нагадаємо, ВРП звільнила суддю Шевченківського районного суду за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати