04 червня 2020, 11:09

Комітет ВРУ підтримав кандидатуру Олександра Ткаченка на посаду глави МКІП

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав Постанову про призначення Олександра Ткаченка Міністром культури та інформаційної політики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ схвалила приєднання України до протоколу про е-накладну при вантажоперевезеннях".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні 3 червня підтримав Постанову про призначення Олександра Ткаченка Міністром культури та інформаційної політики України. Зі свого боку народний депутат подякував членам Комітету. "Для мене цей життєвий етап став хорошою школою співпраці, діалогу та знаходження точок зору. Хоч ми достатньо часто дискутували (іноді, навіть гаряче), я дякую колегам за досвід", - сказав Олександр Ткаченко.

Із проектів законів та проектів постанов, для яких Комітет є головним, учасники засідання підтримали проект Постанови про захист права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги (№ 3447).

Також Комітет розглянув порівняльну таблицю до законопроекту про державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (№3377).

Зазначається, що проект Закону про внесення змін до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства" щодо збільшення пільг для дітей із багатодітних сімей (№ 2014) народні депутати вирішили направити авторам на доопрацювання. Такого висновку дійшли за результатами обговорення на підкомітеті з питань сім'ї та дітей 2 червня.

Учасники засідання перенесли розгляд законопроекту про внесення змін до статті 18-7 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (№ 2024) щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами. Народний депутат Юрій Павленко від імені профільного підкомітету запропонував звернутися до Міністерства охорони здоров'я, щоб отримати інформації про ситуацію із забезпеченням онкохворих дітей, дітей з онкогематологічними і орфанними хворобами, а також запросити на засідання відповідного заступника Міністра.

Також одноголосно підтримали проект Постанови про відзначення 150-річчя від дня народження Василя Стефаника (№ 3472).

Комітет рекомендуватиме Верховній Раді прийняти проект Постанови №3414 про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа. Закриття дитячих інтернатних закладів на період карантинного режиму через поширення COVID-19 призвело до повернення понад 42 тисяч вихованців цих закладів у власні сім’ї, більшість з яких перебувають у складних життєвих обставинах і є функціонально неспроможними. Фактично, ці діти позбавлені належних умов проживання та отримання необхідних освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг, а на місцях - не забезпечені соціальним супроводом.

Під час засідання було підтримано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва (№ 3060). Голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Павло Сушко пояснив, що цим законопроектом пропонується звільнити від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компонування відео- та кінофільмів, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фоторекламних матеріалів, комп’ютерної графіки. Пропонується внести зміни до пункту 186.3 ст.186 Податкового кодексу України шляхом доповнення його переліком вищезазначених послуг.

Нагадаємо, Рада попередньо підтримала законопроект щодо відповідей на депутатські звернення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати