01 серпня 2020, 11:56

Комітет АПУ вимагає зупинити блокування реформи галузі ІВ

Асоціація правників України

Комітет АПУ з інтелектуальної власності звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з вимогою зупинити блокування реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності та нарешті завершити її, забезпечивши швидкі та прозорі процеси створення Національного органу інтелектуальної власності (далі - НОІВ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПУ & ВС: про практику Верховного Суду щодо визнання правочинів недійсними"

Зазначається, що приводом для обурення правників стало повторне призначення на посаду генерального директора Укрпатенту Андрія Кудіна - в листопаді 2019 року його було звільнено за низку грубих порушень законодавства. Серед них - системне невиконання запланованих фінансових показників, необґрунтоване збільшення витрат на оплату праці Кудіна, неефективні управлінські рішення при придбанні активів тощо.

Зокрема, експерти Комітету АПУ нагадали, що Укрпатент виконує основні функції державної системи правової охорони ІВ, а, відтак, відіграє ключову роль в її реформуванні. Крім того, на базі інституту буде створений НОІВ - відповідна подія передбачена Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності", прийнятим ВРУ 16 червня. Правники підкреслили - на неї спільнота ІВ очікує понад 5 років, з моменту ухвалення концепції реформування відповідної держсистеми. Нагадаємо, що необхідність такого реформування обумовлена проблемами, які виникли саме через непрофесійний менеджмент Укрпатенту.

Та, попри зазначене, 22 липня генерального директора Укрпатенту - Андрія Кудіна все ж поновили на посаді:

"Відповідальність за вказані порушення винні особи досі не понесли. Через відновлення Керівника Укрпатенту професійна спільнота стурбована можливим блокуванням реформи та завершенням формування НОІВ", - йдеться у тексті звернення.

У АПУ нагадали, що в травні поточного року Комітет АПУ з ІВ уже звертався до Ігоря Петрашка з вимогою не допустити до керівництва ключовим інститутом сфери ІВ осіб, які відверто блокують впровадження реформи, підтриманої парламентом.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати