03 грудня 2020, 10:25

Комісія ООН вилучила марихуану для медичного використання зі списку найбільш ризикованих наркотиків

Комісія Організації Об'єднаних Націй проголосувала за вилучення канабісу для лікувальних цілей з категорії найнебезпечніших наркотиків у світі. Це рішення може відкрити шлях для розширення досліджень марихуани та медичного використання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також:«Уряд схвалив концепцію розвитку штучного інтелекту, розроблену у Мінцифрі».

Про це повідомляє веб-сайт американської газети The New York Times.

Під час голосування Комісії, що включає 53 держав-членів, розглянуто низку рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо перекласифікації канабісу та його похідних. Але увага зосереджувалась на ключовій рекомендації щодо вилучення конопель із Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року, де він був перерахований поряд із небезпечними та викликаючими залежність опіоїдами, такими як героїн.

«За» проголосувало 27 країн, в основному США та європейські країни. «Проти» - 25, серед яких Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан та Росія. Україна утрималася.

Експерти заявляють, що голосування не матиме негайного впливу на послаблення міжнародного контролю, оскільки уряди все ще матимуть юрисдикцію щодо класифікації конопель. Але таке рішення є символічною перемогою для прибічників зміни політики у сфері наркотиків, які заявляють, що міжнародне право застаріло.

«Це величезна історична перемога для нас, ми не могли сподіватися на більше», - сказав Кензі Рібуле-Земулі, незалежний дослідник наркополітики, який уважно стежив за голосуванням і позицією держав-членів. Він сказав, що канабіс протягом історії використовувався в лікувальних цілях, і що прийняте рішення відновить такий статус.

Зміни, швидше за все, сприятимуть медичним дослідженням та легалізації у всьому світі.

«Голосування було великим кроком вперед, адже країни визнали позитивний вплив конопель на пацієнтів»,- сказав Дірк Хайтепрім, віце-президент канадської компанії Canopy Growth. «Ми сподіваємось, це дозволить більшій кількості країн створити основи, які дозволять пацієнтам, що цього потребують, отримати доступ до необхідного лікування».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати