06 травня 2022, 12:28

Коли політичні партії мають подати майнові звіти, зважаючи на дію воєнного стану

Пресслужба НАЗК

Зважаючи на звернення політичних партій, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало роз’яснення про строки подання звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – звіт) за раніше не подані періоди.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК моніторить вивезення службовцями за кордон незаконно отриманої готівки"

Відповідне роз’яснення опубліковано на вебсайті НАЗК.

У чому суть роз’яснення?

У 2020 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає, що політичні партії повинні подати до НАЗК звіти на 40-й день після закінчення карантину, пов’язаного із коронавірусною хворобою (COVID-19). 

Станом на сьогодні, датою закінчення карантину вважається 31 травня 2022 року (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236).

Водночас з 7 березня 2022 року почав діяти Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни». Він зокрема передбачає, що поміж інших звітних документів, звіти партій повинні бути подані протягом 3-ох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Отже, за умови, що протягом трьох місяців після завершення воєнного стану будуть продовжені карантинні обмеження, то політичні партії подаватимуть звіти відповідно до п. 5 розділу 6 Закону «Про політичні партії», тобто не пізніше ніж на сороковий день після завершення карантину. 

Наразі політичним партіям краще зосередити свої зусилля й ресурси на допомозі Збройним Силам України та наближенні нашої перемоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати