16 січня 2020, 12:23

Коли безпідставне тримання під вартою не суперечить Конвенції?

"ECHR. Ukrainian Aspect"

Хоча мігрант і отримав за рішенням суду право на тимчасове перебування у країні з гуманітарних міркувань, тим не менш, через певний час він удруге був заарештований та поміщений у центр ідентифікації для наступної висилки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Парламентські слухання щодо проблем виконання Україною рішень ЄСПЛ відбудуться 25 березня".

Ситуацію аналізував ЄСПЛ у справі "Джедді проти Італії" (заява №42086/14), зазначає "ECHR. Ukrainian Aspect".

Так, громадянин Тунісу Самі Джедді (Sami Jeddi) був заарештований італійською поліцією на острові Лампедуза, де він у квітні 2011 р. вийшов на берег та без документів, що посвідчують особу.

Поліція видала наказ про його висилку і для очікування виконання його помістили в Центр ідентифікації та висилки. Джедді подав заяву про міжнародний захист, але відповідна територіальна комісія відхилила цей запит. Тоді мігрант оскаржив це рішення в суді. Суд постановив, що підстав для надання притулку було недостатньо, проте, на підставі указу голови Ради Міністрів від 06.10.2011 р. заявник мав право на дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань до 31 грудня 2012 р.

У грудні 2011 р. Джедді прибув в Швейцарію, де подав заяву про надання притулку. У жовтні 2012 р. органи влади країни повернули його до Італії, де влада доправила мігранта до відділу прикордонної поліції і того ж дня був виданий наказ про висилку. Згідно з цим документом його доправили до Центру ідентифікації та висилки в Мілані для очікування висилки, а суд ухвалив рішення про тримання під вартою. Проте в листопаді після того, як адвокат передав поліції перше рішення суду 2011 р., чоловіка звільнили, а апеляція скасувала наказ про висилку та підтвердила право мігранта залишатися в Італії до кінця 2012 р..

Як зазначається, Джедді звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись, зокрема, на ст. 5§1 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він стверджував, що його розміщення впродовж 14 днів в Центрі ідентифікації та висилки в Мілані, незважаючи на первинне рішення суду про дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань, не відповідало вимогам Конвенції. Однак у Страсбурзі не побачили порушень ст. 5§1.

Читайте також: "ЄСПЛ нагадав про критерії обґрунтованості підозри для арешту людини".

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Джедді проти Італії" (заява №42086/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати