02 грудня 2019, 19:05

КМР хоче закликати Раду скасувати закони щодо проведення розрахункових операцій через РРО

Прес-служба Київради

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики депутати підтримали проект рішення, згідно з яким КМР планує закликати Верховну Раду України скасувати закони, які передбачають обов’язкове проведення розрахункових операцій через РРО (реєстраторів розрахункових операцій).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Отримання коштів від покупців через банківські термінали: чи потрібен РРО".

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Так, йдеться про Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг", а також Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг".

"До депутатів Київради та до нашої профільної комісії надходять численні звернення від бізнес-спільноти щодо можливого негативного впливу на малий і середній бізнес законів, які парламент прийняв 20 вересня 2019 р.. Вони, на переконання підприємців, направлені на фактичне знищення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Також нові закони можуть "грати на руку" виробникам і постачальникам реєстраторів розрахункових операцій", - зазначила співавтор проекту рішення Олена Овраменко.

За її словами, прийняті закони мали би боротися із контрабандною продукцією, а на практиці це жодним чином не вплине на рівень зменшення показників "сірого" імпорту. 

Також пан Овраменко розповіла про застереження від Державної регуляторної служби України. Так, фахівці прогнозують збільшення та подорожчання процедур адміністрування, зростання кількості перевірок на підставі недобросовісних звернень покупців тощо.

У результаті депутати Київради планують звернутися до ВРУ з пропозицією розпочати консультації з залученням експертів та представників малого і середнього бізнесу для напрацювання дієвого механізму контролю обігу товарів та обсягу доходів суб'єктів спрощеної системи оподаткування.

Нагадаємо, 15% населення України живе в зоні цифрового розриву.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати