04 лютого 2021, 20:00

Китай: ставка на захист інтелектуальної власності всередині країни

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав до створення сильнішої і ефективної правової системи захисту прав інтелектуальної власності, в якій інновації повинні бути в центрі майбутнього процвітання країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Pfizer очікує отримати у цьому році $15 млрд від продажу вакцин".

У статті, опублікованій 1 лютого ц.р. у третьому номері провідного журналу Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Qiushi Journal, Сі охарактеризував інновації як головну рушійну силу розвитку. Він написав, що захист прав інтелектуальної власності прирівнюється до захисту інновацій. Сі наголосив на важливості законодавства про географічні зазначення та комерційної таємниці, закликавши провести дослідження і розробити проєкт специфікацій судових позовів, пов'язаних з інтелектуальною власністю. Він також наголосив на необхідності посилення кримінальних і адміністративних покарань для порушників ІВ. Захист інтелектуальної власності для нових підприємств і технологій, включаючи великі дані, штучний інтелект і генетику, також має бути посилений, пише Сі і наголошує на необхідності розширення інновацій при розгляді справ, пов'язаних з інтелектуальною власністю, і більш ефективного розгляду справ.

Новий план дій у галузі ІВ

Цей крок послідував за оприлюдненням нового плану дій в області інтелектуальної власності Державною радою Китаю. 29 січня ц.р. рада видала інструкції для всіх державних відомств про те, як поліпшити «соціалістичну ринкову економічну систему» країни, зробивши наголос на реформуванні захисту прав інтелектуальної власності.

У «Плані дій по створенню ринкової системи з високими стандартами» вказувалося, що слід прописати або розробити кілька керівних принципів, пов'язаних з інтелектуальною власністю, в т.ч. ті, які стосуються цивільних спорів з приводу комерційної таємниці та патентних справ щодо затвердження переліків лікарських засобів. Згідно з планом, люди, які зловмисно або протягом тривалого часу порушують права інтелектуальної власності інших осіб, будуть піддаватися більш суворому покаранню, а процедури подачі заявок на реєстрацію товарних знаків чи патентів, а також час розгляду цих заявок повинні бути оптимізованій скорочені. Крім того, план ухвалив, що слід розробити правила патентного захисту лікарських засобів і захисту інтелектуальної власності в галузях електронної комерції.

Масштабні зусилля

У січні 2019 р. уряд Китаю створив національний суд з інтелектуальної власності в якості підрозділу Верховного народного суду для розгляду апеляційних справ з патентів і передових технологій. До кінця 2020 р. ним було розглянуто понад 4000 справ. Поряд з національним судом з інтелектуальної власності у країні діють 4 суди проміжного рівня, що спеціалізуються на інтелектуальній власності, в провінціях Пекін, Шанхай, Гуандун і Хайнань.

 Ці останні розробки пішли за великомасштабними зусиллями Китаю щодо посилення положень про інтелектуальну власність, включаючи внесення поправок до законів про патенти, авторські права і товарні знаки, щоб забезпечити більш суворе покарання порушників інтелектуальної власності і більш високі компенсації для її власників.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати