Парламент підтримав у першому читанні проєкт Закону щодо кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів та інформаційної інфраструктури, призначеної для обробки інформації (№ 4378).
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ та Кіберополіція співпрацюватимуть для посилення протидії кіберзлочинам у фінсфері"
Законопроєктом передбачено, що органи державної влади, військові формування, державні підприємства, установи та організації з метою усунення можливих наслідків кіберінцидентів та кібератак створюють резервні копії державних електронних інформаційних ресурсів, що перебувають у їх володінні або розпорядженні та є критичними для їх сталого функціонування, та передають їх на зберігання до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Порядок передачі, збереження і доступу до зазначених копій визначається Кабінетом Міністрів України.
Таке резервне копіювання в першу чергу повинно забезпечити можливість здійснення аварійного відновлення з метою нейтралізації наслідків аварії чи втрати даних, а також забезпечення можливості в найкоротший час взяти під контроль бізнес-процеси та відновити виконання критично-важливих функцій, використовуючи еталонну резервну копію.