11 червня 2020, 13:47

Карантинний мораторій на податкові перевірки: перелік винятків збільшать

Дебет-Кредит

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3604 від 05.06.2020 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України для уточнення окремих умов мораторію на проведення податкових перевірок на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують уточнити визначення лізингової операції".

Як зазначається, головною метою законопроекту є забезпечення нормативного врегулювання підстав проведення документальних та фактичних перевірок на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). 

Так, зазначеним законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині запровадження можливості здійснення:

  • документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;
  • документальних позапланових перевірок, що проводяться у випадку, якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;
  • перевірок, що проводяться у межах кримінального провадження;
  • фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Таким чином, прийняття цього законопроекту дозволить податковим органам ефективно здійснювати встановлені законодавством функції у сфері виявлення та протидії ухиленню від сплати податків у межах кримінальних проваджень, щодо обігу окремих підакцизних товарів, а також надає можливість податковим органам здійснювати перевірки на звернення платника податків та у випадку реорганізації чи припинення юридичної особи, діяльності фізичної особи-підприємця тощо.

Нагадаємо, відбір представників до комісії з конкурсу на посаду Директора ДБР буде здійснено до 1 липня.

Раді пропонують уточнити визначення лізингової операції

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати