13 жовтня 2021, 9:08

Кабмін затвердив критерії оцінювання допустимості держдопомоги на охорону довкілля

Пресслужба АМКУ

11 жовтня на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на охорону навколишнього природного середовища».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Надання держгарантій для малих та середніх підприємців відповідає правилам надання держдопомоги,- АМКУ"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Відповідний проєкт розробили в АМКУ, аби забезпечити реалізацію Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Ці критерії необхідні АМКУ, як Уповноваженому органу з питань держдопомоги, для прийняття рішень про її визнання допустимою.

У постанові визначено категорії отримувачів, максимальний обсяг держдопомоги, а також витрати, що можуть бути відшкодовані суб’єктам.

Зазначено види державної допомоги, що будуть оцінюватися відповідно до прийнятої постанови. Ідеться про:

  • застосовування нових екологічних стандартів;
  • завчасну адаптацію до екологічних стандартів ЄС;
  • охорону земель і відновлення родючості ґрунтів;
  • питання енергоефективності;
  • поводження з відходами та скорочення викидів парникових газів тощо.

Прийнятий акт врегульовує взаємини між АМКУ, надавачами та отримувачами державної допомоги під час оцінки її допустимості відповідним суб’єктам господарювання. Запровадження необхідних правових і організаційних механізмів для реалізації Закону «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» сприятиме раціональному витрачанню державних ресурсів. Буде створено умови для надання державної допомоги саме ефективним і конкурентним суб’єктам господарювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати