09 жовтня 2021, 11:19

Надання держгарантій для малих та середніх підприємців відповідає правилам надання держдопомоги,- АМКУ

Пресслужба АМКУ

АМКУ визнав запроваджену Міністерством фінансів України програму надання державних гарантій на портфельній основі для малих та середніх підприємців з недостатнім для банків-кредиторів забезпеченням, такою, що відповідає правилам надання державної допомоги. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 7 жовтня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ дозволив компанії Novartis придбати бізнес із комерціалізації антибіотиків"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

АМКУ здійснював оцінку на трьох рівнях залучення учасників:

  • на рівні кінцевих бенефіціарів – малих та середніх підприємців;
  • на рівні банків-кредиторів;
  • на рівні агента, функції якого покладено державою на АТ «Укрексімбанк».

Було встановлено відсутність державної допомоги на рівні Агента – акціонерного товариства «Укрексімбанк» та на рівні банків-кредиторів.

Підтримку, що надається на рівні позичальників – малих та середніх підприємців, визнано допустимою державною допомогою.

Нагадаємо, програму надання державних гарантій на портфельній основі, спрямовану на доступ до кредитування малих та середніх підприємців з недостатнім для банків-кредиторів забезпеченням, Мінфін запровадив наприкінці 2020 року. Вона дає можливість взяти кредит під державні гарантії, що покривають до 70% зобов’язань.

Ця державна підтримка спрямована як на збереження робочих місць та фінансової стабільності підприємств, так і на запровадження нових напрямів діяльності, розвитку конкурентоспроможності бізнесу та збільшення рівня зайнятості населення.

У програмі можуть взяти участь представники мікро-, малого та середнього бізнесу із річним доходом від діяльності не більше еквіваленту 50 млн євро, в тому числі із врахуванням пов’язаних контрагентів. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати