17 липня 2019, 15:52

Історія звільнення одного судді… яка ще триває

ДБР не відкривала провадження проти екс-голови КСУ Шевчука, а навпаки?

Не встигли у суспільстві відійти від гучного звільнення у середині травня тепер вже (чи поки що?) екс-голови та судді КСУ Станіслава Шевчука, як місяць потому, в червні, у ЗМІ з’явилася інформація про те, що ДБР взялося за «неординарного» суддю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «КСУ оприлюднив висновок, на підставі якого було звільнено Станіслава Шевчука».

«Слідчі Державного бюро розслідувань розпочали кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем колишнім головою Конституційного Суду», - цитували ЗМІ один одного з посиланням на речницю ДБР. Мова йшла про начебто незаконне призначення паном Шевчуком собі позаштатних радників, що призвело «до зайвих бюджетних витрат».

Однак сам пан Шевчук нічого про подібну активність ДБР не чув. «Щодо справи в ДБР про радників мені нічого не відомо, контактів з представниками ДБР з цього приводу не мав», - відзначив в коментарі ЮГ Станіслав Шевчук.

Минув ще місяць, і виявилося, що епопея зі звільненням голови КСУ набула іншого значення. За словами самого ньюзмейкера, в ДБР зацікавилися його колегами, які начебто мали незаконний влив на нього. «Почалося кримінальне провадження ДБР відповідно до ч. 2 ст. 344 КК України щодо незаконного впливу на мене інших суддів КСУ з метою мого зміщення з посади голови КСУ», - прокоментував пан Шевчук.

Разом з тим, у цій справі існує ще одна паралельна історія, яка пов’язана із оскарженням паном Шевчуком свого звільнення. Нагадаємо, наприкінці травня адвокат Андрій Федур, що представляє сторону самого пана Шевчука, подав позов про визнання Постанови КСУ про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді КСУ незаконною, скасування її та поновлення на посаді судді і Голови Суду.

Станом на сьогодні, не зважаючи на те, що КСУ оскаржив ухвалу про відкриття провадження в апеляцію, справу повернуто в Окружний адміністративний суд міста Києва. «ОАСК відкрив справу та назначив підготовче засідання. Ця ухвала про відкриття була оскаржена КСУ в апеляцію. Аргументація один в один співпадає з конституційним поданням народних депутатів щодо тлумачення ст. 152-2 КУ. Апеляція відмовила КСУ і справа повертається в ОАСК для слухання по суті», - зазначив пан Шевчук. За його словами, метою оскарження не є сатисфакція чи бажання повернутися на посаду: «Мета - поновлення справедливості й унеможливлення таких випадків надалі, оскільки жоден суддя не може себе відчувати у безпеці проти диктатури більшості та бути незалежним».

Редакція «Юридичної Газети» триматиме руку на пульсі подій та інформуватиме вас про подальший розвиток подій

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати