24 листопада 2022, 11:50

Ірина Мудра: Юридичні процеси для притягнення рф до відповідальності вже розпочаті

Пресслужба Міністерства юстиції

Росія неодмінно понесе відповідальність за неспровоковану збройну аргесію проти України, юридичні процеси для притягнення рф до відповідальності вже розпочаті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна: розслідування збитків від війни"

Про це розповіла заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра, повідомляє пресслужба Мін'юсту.

По-перше, це незалежне розслідування прокурора Міжнародного Кримінального Суду. Це є вкрай важливим доповненням до системи кримінальної юстиції України, і наші правоохоронці активно співпрацюють з МКС.

По-друге, відповідні розслідування злочинів росії відбуваються з боку правоохоронних органів наших союзників, зокрема це країни Європейського Союзу.

По-третє, Україна подала міждержавні справи проти росії до Європейського cуду з прав людини.Україна 28 лютого 2022 року звернулась до ЄСПЛ із заявою про застосування проміжних термінових заходів відповідно до Правила 39 Регламенту Суду.

1 березня Європейський суд з прав людини ухвалив Рішення, в якому наказав російській федерації припинити атаки і бомбардування цивільних об'єктів в Україні.Україна також подала позов проти російської федерації до Міжнародного Суду ООН в Гаазі про порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього, та здійснила запит на наказ Суду про тимчасові заходи проти росії.Останній міждержавний позов стосується порушення прав людини під час агресії рф у лютому цього року.

Нещодавно Україна подала до ЄСПЛ повноцінні доповнення до цієї міждержавної справи і заявила вимоги щодо відшкодування збитків. Всього ж на розгляді Європейського суду з прав людини перебувають 5 міждержавних позовів України проти росії.

16 березня 2022 року Міжнародний Суд ООН виніс Наказ у справі України проти росії про порушення Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього щодо застосування негайних проміжних заходів. У Наказі є вимоги до росії негайно припинити військову агресію, що почалась 24 лютого 2022 на території України.

Під егідою Ради ООН з прав людини створено Незалежну міжнародну комісію для розслідування всіх порушень прав людини під час збройної агресії рф в Україні. Це важлива діяльність міжнародних експертів, які безпосередньо на місцях скоєння злочинів збирають інформацію, документують покази свідків та жертв злочинів. Матеріали, зібрані цією Комісією, стануть доповненням до всіх позовів України проти росії.Ми відстояли потужну політичну підтримку від Ради Європи на шляху отримання репарацій та притягнення росії до відповідальності.

15 вересня 2022 року на засіданні заступників міністрів Комітету Міністрів Ради Європи прийнято Рішення, яким наголошено на негайній потребі забезпечити комплексну систему відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, що виникають зі збройної агресії російської федерації проти України.

Рада Європи, як провідна міжнародна організація, яка просуває права людини, демократію та верховенство права всередині Європейського регіонального порядку, прекрасно розуміє важливість уникнення безкарності і запобігання подальшим подібним страшним порушенням.

У листопаді Україна отримала політичну підтримку 94 держав світу щодо ухвалення Резолюції Генеральної Асамблеї про репарації Україні і створення компенсаційного механізму під час засідання Генеральної асамблеї ООН.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати