27 лютого 2023, 13:55

Іонушас: В Україні потрібно вдосконалити норми законодавства, зокрема щодо продажу гуманітарної допомоги

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Законодавче поле України у плані правоохоронної діяльності було не дуже добре підготовлене до таких подій, як повномасштабне збройне вторгнення. Тому протягом останнього року парламенту довелося суттєво змінювати законодавство, посилювати кримінальну відповідальність за окремі правопорушення. Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд вдосконалив систему державного гарантування якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення".

"Разом із колегами по парламенту протягом перших 3-4 місяців війни ми досить плідно попрацювали. Зокрема була посилена відповідальність за державну зраду в умовах воєнного стану. Крім того, ми стикнулися з тим, що треба було вдосконалювати Кримінальний процесуальний кодекс України, щоб наші правоохоронці та прокурори працювали в умовах воєнного стану. Були запроваджені нові норми, пов’язані з кримінальною відповідальністю за колабораціонізм", – розповів депутат.

За його словами, необхідно переглянути поріг, відколи наступає кримінальна відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги: "Хоча запровадження кримінальної відповідальності за такі дії виконує функцію превенції, тобто стримує злочинців, усе ж поріг, відколи наступає кримінальна відповідальність, треба переглядати. Також можливе запровадження адміністративної відповідальності за дрібне нецільове використання гуманітарної допомоги".

Сергій Іонушас також додав, що наразі в Комітеті тільки напрацьовуються відповідні норми.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати