2 березня 2020 р. ICAC презентував звіт за результатами діяльності у 2019 р.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд призначив Юрія Полюховича в.о. Міністра освіти і науки України".
Голова ICAC Микола Селівон наголосив: "Нашим головним суддею та критиком є бізнес, який і стимулює нас ставати ще кращими та ефективнішими кожного року".
ТОП-5 підсумків і досягнень ICAC у 2019 р., які відзначили користувачі арбітражних послуг і фахова спільнота:
1. Незмінні, а отже передбачувані показники строків розгляду та традиційно наднизький показник скасованих рішень.
У 2019 р., як і у попередні роки, більше 90% спорів були розглянуті у строк, що не перевищує 6 місяців, а близько 70% спорів - у строк до 3 місяців. Незважаючи на те, що у 2019 р. збільшилася кількість складних спорів, ICAC дотримався прогнозованих і традиційно коротких строків розгляду спорів.
Показник виконуваності рішень ІСАС досягає 96%. Не скасовано жодного рішення ІСАС, винесеного у 2019 р., що свідчить про високу ефективність розгляду спорів у ICAC, адже кількість оспорюваних рішень зросла на 3,6%, у порівнянні з 2018 р. Крім цього, щодо рішень винесених у попередні роки, показник скасованих рішень становить менше 1%.
(для перегляду натисніть на зображення)
2. Зростає інтерес вітчизняного та іноземного бізнесу до ICAC, зокрема завдяки проарбітражному законодавству та адекватній практиці державних судів стосовно міжнародного комерційного арбітражу.
Сторонами по справах, що розглядаються ІСАС, є представники бізнесу із понад 50 країн. Щороку спостерігається тенденція збільшення кількості представників із країн Європи. У 2019 році найбільше справ розглянуто за участі сторін з Китаю - 28 справ, Німеччини - 20 справ та Польщі - 17 справ.
У 2019 р. було прийнято до провадження 18 справ, сторонами яких були виключно нерезиденти.
Втричі зросла кількість справ, розглянутих англійської мовою (7%), та майже на 10% зросла кількість справ, розглянутих українською мовою (32%).
(для перегляду натисніть на зображення)
3. Бізнес, що працює у найперспективніших галузях економіки України, надає перевагу вирішенню спорів у ICAC.
Понад 50% спорів, що розглядав ICAC у 2019 р., відносяться до ТОП-5 галузей економіки за структурою експорту та імпорту: харчова промисловість, машинобудування, агросектор, металургія, природні ресурси.
Зросла кількість розглянутих спорів, які виникли із відносин, пов’язаних з енергетикою, природними ресурсами та ІТ. Саме ці галузі є найбільш перспективними для економіки держави.
(для перегляду натисніть на зображення)
4. Відданість принципам, які сприяють поширенню рівності у світі.
36,5% жінок-арбітрів ІСАС прийняли участь у розгляді справ у 2019 р.
У 2019 р. ICAC приєднався до глобальної ініціативи щодо рівного представлення жінок у міжнародному арбітражі - Equal Representation in Arbitration Pledge та став фіналістом престижної міжнародної нагороди GAR Pledge award - за рівне представлення жінок в арбітражі.
5. Чіткі, публічно задекларовані завдання щодо розвитку послуг ICAC та формування проарбітражної політики в Україні.
ICAC визначив 10 основних завдань на 2020 р., серед яких:
- надання можливості бізнесу вирішувати спори шляхом медіації та гібридних процедур "арбітраж-медіація-арбітраж" та "медіація-арбітраж";
- напрацювання механізму ефективного розгляду інвестиційних спорів;
- вдосконалення Регламенту ІСАС 2018 та розробка окремих положень для розгляду вузькоспеціальних категорій спорів;
- розширення Рекомендаційного списку арбітрів ІСАС за рахунок іноземних та міжнародно визнаних фахівців із вирішення корпоративних, інвестиційних, будівельних, ІТ спорів та спорів з питань інтелектуальної власності.