10 березня 2020, 15:38

ICAC презентував звіт за результатами діяльності у 2019 році

ICAC

2 березня 2020 р. ICAC презентував звіт за результатами діяльності у 2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд призначив Юрія Полюховича в.о. Міністра освіти і науки України".

Голова ICAC Микола Селівон наголосив: "Нашим головним суддею та критиком є бізнес, який і стимулює нас ставати ще кращими та ефективнішими кожного року".

ТОП-5 підсумків і досягнень ICAC у 2019 р., які відзначили користувачі арбітражних послуг і фахова спільнота:

1. Незмінні, а отже передбачувані показники строків розгляду та традиційно наднизький показник скасованих рішень.

У 2019 р., як і у попередні роки, більше 90% спорів були розглянуті у строк, що не перевищує 6 місяців, а близько 70% спорів - у строк до 3 місяців. Незважаючи на те, що у 2019 р. збільшилася кількість складних спорів, ICAC дотримався прогнозованих і традиційно коротких строків розгляду спорів.

Показник виконуваності рішень ІСАС досягає 96%. Не скасовано жодного рішення ІСАС, винесеного у 2019 р., що свідчить про високу ефективність розгляду спорів у ICAC, адже кількість оспорюваних рішень зросла на 3,6%, у порівнянні з 2018 р. Крім цього, щодо рішень винесених у попередні роки, показник скасованих рішень становить менше 1%.

(для перегляду натисніть на зображення)

2

4

2. Зростає інтерес вітчизняного та іноземного бізнесу до ICAC, зокрема завдяки проарбітражному законодавству та адекватній практиці державних судів стосовно міжнародного комерційного арбітражу.

Сторонами по справах, що розглядаються ІСАС, є представники бізнесу із понад 50 країн. Щороку спостерігається тенденція збільшення кількості представників із країн Європи. У 2019 році найбільше справ розглянуто за участі сторін з Китаю - 28 справ, Німеччини - 20 справ та Польщі - 17 справ.

У 2019 р. було прийнято до провадження 18 справ, сторонами яких були виключно нерезиденти.

Втричі зросла кількість справ, розглянутих англійської мовою (7%), та майже на 10% зросла кількість справ, розглянутих українською мовою (32%).

(для перегляду натисніть на зображення)

14 (1)

3. Бізнес, що працює у найперспективніших галузях економіки України, надає перевагу вирішенню спорів у ICAC.

Понад 50% спорів, що розглядав ICAC у 2019 р., відносяться до ТОП-5 галузей економіки за структурою експорту та імпорту: харчова промисловість, машинобудування, агросектор, металургія, природні ресурси.

Зросла кількість розглянутих спорів, які виникли із відносин, пов’язаних з енергетикою, природними ресурсами та ІТ. Саме ці галузі є найбільш перспективними для економіки держави.

(для перегляду натисніть на зображення)

12

4. Відданість принципам, які сприяють поширенню рівності у світі.

36,5% жінок-арбітрів ІСАС прийняли участь у розгляді справ у 2019 р.

У 2019 р. ICAC приєднався до глобальної ініціативи щодо рівного представлення жінок у міжнародному арбітражі - Equal Representation in Arbitration Pledge та став фіналістом престижної міжнародної нагороди GAR Pledge award - за рівне представлення жінок в арбітражі.

5. Чіткі, публічно задекларовані завдання щодо розвитку послуг ICAC та формування проарбітражної політики в Україні.

ICAC визначив 10 основних завдань на 2020 р., серед яких:

  • надання можливості бізнесу вирішувати спори шляхом медіації та гібридних процедур "арбітраж-медіація-арбітраж" та "медіація-арбітраж";
  • напрацювання механізму ефективного розгляду інвестиційних спорів;
  • вдосконалення Регламенту ІСАС 2018 та розробка окремих положень для розгляду вузькоспеціальних категорій спорів;
  • розширення Рекомендаційного списку арбітрів ІСАС за рахунок іноземних та міжнародно визнаних фахівців із вирішення корпоративних, інвестиційних, будівельних, ІТ спорів та спорів з питань інтелектуальної власності.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати