18 січня 2023, 16:45

Хто з родини полонених чи зниклих безвісти захисників має право на грошове забезпечення: роз’яснення

Пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (установи, організації), місця служби або дезертирували, не здійснюється. Про це зазначається на сайті Уповноваженого.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Українці скаржаться на недотримання графіків відключень електроенергії – Омбудсман".

Так, виплата грошового забезпечення здійснюється дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності – повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців (члени сім’ї, які були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування), або батькам рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі та не мають дітей.

"У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на його одержання. Виплата здійснюється з дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей військовослужбовців, за їх заявою"– йдеться в повідомленні..

Заява подається на ім'я командира військової частини за місцем постійної дислокації такої військової частини, особі, уповноваженій на ведення діловодства та прийом документів від родичів захисників.

До заяви додаються:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім'ї з даними про прізвище, ім'я та по батькові та реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім'ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  • копія довідки про ідентифікаційний код (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від коду, – копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Водночас командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати