06 травня 2020, 11:52

Громадянин проживає не за місцем прописки: куди подавати декларацію про доходи

Вісник ДФСУ

Податкова декларація подається за звітний період в установлені строки податковому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Єдиний рахунок: ДПС про порядок функціонування".

Так, податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Отже, платник податків, який зобов’язаний або має право надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), має подати декларацію до податкового органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

При цьому можливе подання декларацій в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника або через офіційний вебпортал ДПС. Для цього необхідно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Для складання декларації необхідно отримати довідку про отримані в 2019 р. доходи (відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (ДРФО) про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків).

Покрокова інструкція "Як фізична особа може отримати довідку про свої доходи в Електронному кабінеті платника" розміщена на сайті ДПС України та субсайті ГУ ДПС у Рівненській області. Термін подання декларації продовжено до 1 червня поточного року.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати