06 травня 2020, 9:00

Єдиний рахунок: ДПС про порядок функціонування

Вісник ДФСУ

Кабінет Міністрів України 29 квітня 2020 р. затвердив Порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та виконання норм ст. 351 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як повернути помилково або надміру сплачені кошти через е-кабінет?".

У ДПС України зазначили, що єдиний рахунок впроваджується з 1 січня 2021 р. і відкривається на ім’я ДПС у Казначействі. Платник податків за його бажанням може використовувати такий рахунок для сплати платежів. Для цього він повинен подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через Електронний кабінет у порядку, встановленому ст. 421 Кодексу.

Також платник податків має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз впродовж календарного року. При цьому через єдиний рахунок можна буде сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Водночас єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати