17 березня 2023, 16:09

Григорій Усик: Перелік кандидатів на посади членів ВККСУ становить виклик перед ВРП

Сьогодні, 17 березня, відбувся брифінг голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика щодо призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі – ВККСУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


ВРП Усик брифінг 17.03.2023

Читайте також: "ВРП: Набрання чинності змінами до Положення про ЄСІТС відтерміновано".

Голова ВРП нагадав, що в судовій системі України вакантними є понад 2000 посад суддів: "Кількість цих вакансій збільшується з кожним днем через подання суддями заяв або про відставку, або про звільнення за власним бажанням. Понад 2000 суддів дотепер, які працюють у системі, не пройшли первинного кваліфікайного оцінювання. 361 суддя не може здійснювати правосуддя через закінчення 5-річного строку його призначення".

Також він наголосив на тому, що 15 березня конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС оголосила перелік 32-х кандидатів на посади, з яких 10 є суддями. Відповідно до ч. 3 ст. 92 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" ВККС складається з 16-и членів, 8 з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці.

Водночас було зазначено про те, що ВККС вважається повноважною за умови призначення до її складу не менше 11-и членів, щонайменше 6 з яких призначені з-поміж суддів або суддів у відставці.

За інформацією, наданою ВРП ЗМІ, ст. 95 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачений порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККСУ, відповідно до ч. 4 якої конкурсна комісія проводить добір кандидатів на посаду члена ВККСУ, які відповідають критеріям доброчесності та професійної компетентності, з розрахунку не менше двох кандидатів на одну вакантну посаду члена ВККСУ.

У ВРП зазначили, що аналіз норм закону дає підстави вважати, що з рекомендованих комісією кандидатів на посади членів ВККСУ, до якого включено лише 10 суддів або суддів у відставці, ВРП може призначити лише 5 членів ВККСУ, що "ставить під загрозу запуск роботи ВККСУ, оскільки вона вважається повноважною за умови, якщо до її складу будуть входити не менше шести суддів".

Тому у ВРП повідомили, що анонсований конкурсною комісією перелік з 32-х кандидатів на посади членів ВККСУ, з яких лише 10 є суддями або суддями у відставці, становить виклик перед ВРП щодо формування повноважного складу ВККСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати