02 січня 2023, 15:20

Галущенко: Блекаут в Україні можливий лише в теорії

Пресслужба Міністерства енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив в ефірі телемарафону "Єдині новини", що блекаут в Україні можливий лише в теорії. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як житиме Київ під час блекауту".

"Наша енергосистема протягом майже трьох місяців працює під постійними систематичними обстрілами. Тому вже є набір технічних рішень, щоб забезпечити стабільність її роботи. Це стосується і генерації, і передачі електроенергії. Впевнений, що система втримається і надалі при подальших можливих ударах", – зазначив міністр.

Він зауважив, що існує низка рішень як з точки зору фізичного захисту енергооб’єктів, так і технічного балансування системи. Блекаут в Україні, на думку міністра, можливий теоретично, проте енергосистема постійно доводить свою стійкість впродовж майже трьох місяців масованих атак.

За словами Германа Галущенка, через значні ушкодження як генерації, так і систем передачі електроенергії до кінця опалювального сезону доведеться застосовувати графіки обмеження електропостачання, проте вони мають бути контрольованими.

"Основна наша мета – зробити, щоб відключення були плановими та прогнозованими, щоб споживачі чітко розуміли, коли буде відключено електроенергію, а оператори систем розподілу – дотримувались графіків відключень", – сказав він.

Галущенко зазначив, що зараз відбувається постійний моніторинг за дотриманням цих графіків, який проводять НКРЕКП, Держенергонагляд, Служба безпеки України. Наразі, за його словами, є факти порушень, перш за все, з боку ОСР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати