04 квітня 2020, 12:58

ФОП: індивідуальний податковий номер платника ПДВ

Вісник ДФСУ

Пп. 2 п. 1.6 розділу І Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1130 (далі - Положення №1130) індивідуальний податковий номер для фізичних осіб становить 12-розрядний числовий номер такої структури: 1-10 знаки - реєстраційний номер облікової картки платника податків, 11 та 12 знаки - контрольні розряди, алгоритм формування яких встановлює ДПС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Земельний податок: власники квартир у багатоквартирних будинках - не його платники".

Так, ФОП, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це  контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, стосовно яких замість реєстраційного номера облікової картки платника податків до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено серію (за наявності) та номер паспорта, 1-10 знаки 12-розрядного індивідуального податкового номера включають номер паспорта.

Як зазначається, вказана норма передбачена з 09.03.2020 р. у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 29.01.2020 р. №30 "Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" (далі - Наказ №30). До внесених Наказом №30 змін індивідуальний податковий номер для фізичних осіб становив 10-значний реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Тобто новий алгоритм формування індивідуального податкового номера застосовується під час реєстрації фізичної особи-підприємця платником ПДВ, починаючи з 09.03.2020 р. П. 1.6 розділу І Положення №1130 визначено, що індивідуальний податковий номер є єдиним для всього інформаційного простору України і зберігається за платником ПДВ до моменту анулювання реєстрації платника ПДВ.

Водночас ст. 58 Конституції України визначає, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Виходячи із зазначеного, у зв’язку із внесенням змін до Положення №1130, індивідуальний податковий номер для ФОП - платників ПДВ зміні не підлягає. 

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати