16 липня 2020, 15:34

Фішинг - риболовля чи полювання за особистими даними: результати опитування

OLX

У червні понад 9 тис. користувачів OLX пройшли опитування про безпеку в інтернеті - від деталей захисту особистих акаунтів до правил безпечних купівель. 75% українців вважають, що вони можуть натрапити на недобросовісного користувача у мережі, а більше ніж 50% не знає, як можна захистити особисті акаунти у разі їх зламу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "53% пошукачів шукають вакансії, не розміщуючи резюме".

За результатами опитування, 75% українців переконані, що цілком можуть натрапити на шахрая в інтернеті. При цьому найбільш вразливими до можливих методів обману виявились жителі обласних центрів та люди віком від 37 до 51 року - понад 80% із них вважають себе незахищеними від цього.

Так, часто в інтернет-махінаціях використовують метод фішингу, і це зовсім не риболовля, як вважають 15% опитаних. Це підміна інтернет-сторінок з метою отримання особистих даних. Приблизно половина опитаних відповіли, що стикалися із ним в інтернеті. Як правило, фішинг можна виявити простими діями - перевіркою домену та захищеності вебсайту. Результати опитування показали, що 10% українців не звертають увагу на написання адреси вебсторінки, а ще приблизно 14% взагалі не знають, що таке "домен". Найбільш вразливими до його підміни є вікова група, старша 52 років - 25% - не обізнані у питанні.

(для перегляду натисніть на зображення)

Інфографіка_OLX_Фішинг — підміна доменів

Крім цього, чимало ризиків також приховують посилання у месенджерах та скорочені лінки. Ними можуть ділитися недобросовісні користувачі, адже листування у сторонніх додатках для спілкування зменшує шанс бути викритим, а короткі посилання не показують повного домену сайту і не дають його перевірити до переходу.

Українці у більшості обізнані в тому, що підозрілі адреси від незнайомців з повідомлень краще ігнорувати - тільки 13% готові переходити за лінками у месенджерах, і всього 4% - з SMS. Проте 33% опитаних все ще довіряють скороченим посиланням - при цьому найбільше довіри до них проявляє вікова група від 17 до 25 років (42%). Якщо малознайома людина поділилася із вами коротким посиланням у месенджері - краще за ним не переходити, оскільки це збільшує шанс натрапити на схему шахрайства.

Для того, щоб здійснювати шахрайські схеми, недобросовісні користувачі часто вдаються до зламу особистих акаунтів. Понад 55% учасників опитування відповіли, що не знають, як захистити свої персональні сторінки у випадку зламу. При цьому найбільш вразливі вікові категорії користувачів - від 37 до 51 року та старші за 52 - 60% та 71% із них відповідно - не знають, як захистити особисті дані.

Читайте також: "Ідея для відпустки: ТОП-5 нестандартних напрямків в Україні".

(для перегляду натисніть на зображення)

Інфографіка_OLX_Фішинг — посилання та захист у інтернеті

Водночас респонденти проявили високий рівень відповідальності стосовно реагування на онлайн-шахрайство - якщо стикаються з оманою в інтернеті, то зазвичай звертаються до служби онлайн-підтримки ресурсу (58%). Ще велика частка розповідає друзям (48%) чи намагається розв’язати свої проблеми самостійно (35%).

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати