25 травня 2022, 15:44

Евакуйованим підприємствам пропонують сплачувати податки за місцем реєстрації до початку бойових дій

У Верховній Раді зареєстровано проєкт змін до Бюджетного кодексу, який передбачає коригування його прикінцевих та перехідних положень задля збереження доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді зареєстрували законопроєкт, необхідний для розбудови мережі цивільних укриттів"

Законопроєкт № 7388 пропонує доповнити Бюджетний кодекс нормою, згідно з якою встановлюється, що «в період дії воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування, суб’єкти господарювання, виробничі потужності яких після 24.02.2022 переміщено з територій, де ведуться бойові дії і є загроза бойових дій, на безпечну територію, сплачують визначений частиною 1 статті 64 цього Кодексу відсоток податку на доходи фізичних осіб, а також податку на прибуток підприємств до бюджетів сільських, селищних, міських  територіальних громад, на території яких було зареєстровано їх місце знаходження до 24.02.2022, незалежно від зареєстрованого місцезнаходження таких суб’єктів господарювання в подальшому». 

Передбачається також, що за рішенням Кабінету Міністрів за поданням голови обласної державної адміністрації області, з якої переміщено виробничі потужності суб’єктів господарювання на іншу територію, строк дії цього положення може бути подовжено.

На думку авторів проєкту Закону, ухвалення запропонованих змін допоможе консолідувати зусилля населення України та підприємств і установ «у напрямку організації оборони країни від російських загарбників, а також у напрямку збереження економіки адміністративно-територіальних одиниць, на території яких існує загроза проведення або проводяться бойові дії».

Наразі законопроєкт надано для ознайомлення народним депутатам та направлено на розгляд в Комітет Верховної Ради з питань бюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати