18 серпня 2020, 13:12

ЄСПЛ: відсутність можливості спілкуватися під час відбування покарання становить порушення Конвенції

ECHR. Ukrainian Aspect

Відсутність можливості спілкуватися та здійснювати бодай якусь цілеспрямовану діяльність під час відбування покарання становить порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: чи допустимий наклеп заради обгрунтування необхідності прийняття закону?".

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Дімітар Ангелов проти Болгарії" (заява № 58400/16), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зазначається, що Дімітар Ангелов, засуджений до довічного ув’язнення, перебуває під вартою з 1999 року. В 2013 році його перевели у в’язницю із "особливим режимом", що передбачав з суворі умови утримання. Через три роки Ангелов подав позов про відшкодування збитків через такі умови, звертаючи зокрема увагу відсутність санітарних приміщень та проточної води в його камері (був змушений ходити в туалет у відро). Також він стверджував, що був ізольований майже 24 години на день не маючи можливості працювати чи навчатися.

Так, суди частково задовольнили його позов, присудивши 500 євро компенсації. І зрештою Ангелова розмістили з іншим довічно ув’язненим у спільній камері, обладнаній туалетом та душем, відокремленими від решти житлової площі.

Д. Ангелов звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився, зокрема, на погані умови тримання під вартою, майже повну ізоляцію та відсутність цілеспрямованої діяльності.

Зокрема, суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій через відсутність санітарних приміщень в поєднанні з тривалою ізоляцією та відсутністю цілеспрямованої діяльності, доступної для нього, а також присудив 6 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Дімітар Ангелов проти Болгарії" (заява № 58400/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ присудив по €20 тис. правозахисникам, яким влада намагалася закрити рота.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати