24 серпня 2022, 10:28

ЄСПЛ у терміновому порядку розглянув клопотання України щодо дотримання рф прав полонених захисників

Пресслужба Міністерства юстиції

23 серпня 2022 року ЄСПЛ у терміновому порядку розглянув клопотання України щодо дотримання росією прав полонених захисників України та поширив застосування термінових вказівок у міждержавній справі «Україна проти Росії (Х)» щодо військовополонених.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

Розглянувши клопотання України ЄСПЛ зазначив, що у справі «Олійниченко проти Росії та України» ним надано російській федерації термінові вказівки щодо негайного забезпечення закріплених Конвенцією прав, включаючи медичну допомогу, що охоплюють будь-які запити від імені українських військовополонених, у яких надано достатньо доказів щодо серйозного і неминучого ризику завдання непоправної шкоди їхній фізичній цілісності (стаття 3 Конвенції) та/або праву на життя (стаття 2 Конвенції).

ЄСПЛ наголосив, що надані рф вказівки щодо українських військовополонених продовжують діяти, та вказав, що вони також застосовуються і у міждержавній справі «Україна проти Росії (Х)».

Крім того, ЄСПЛ терміново поінформував Комітет міністрів Ради Європи про вказане рішення.

«Рішення ЄСПЛ є підтвердженням того, що суд уважно ставиться до усіх справ, пов’язаних зі збройною агресією, незважаючи, чи то міждержавна, чи індивідуальна справа. Тимчасові заходи у міждержавній справі України проти росії тепер також охоплюють і права військовополонених», – зазначила заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати