21 травня 2020, 13:44

ЄСПЛ: там, де держава припиняє пропаганду тероризму, може бути порушення свободи слова

ECHR. Ukrainian Aspect

Видання літератури про заборонені у країні терористичні організації може захищатися свободою вираження поглядів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ оцінив небажання держави шукати убивцю у € 24 тис".

Це вкотре підтвердив Європейський суд з прав людини, ухваливши рішення у справі "Мехді Танрікулу проти Туреччини" (заява № 9735/12), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зазначається, що Мехді Танрікулу (Mehdi Tanrıkulu) було звинувачено у пропаганді тероризму, коли його видавництво надрукувало книгу під назвою "Роль курдського визвольного руху та Робітничої партії Курдистану в імперіалістичному процесі капіталізму". Прокуратура стверджувала, що певні уривки прославляють заборонену у країні організацію та заохочують до проявів тероризму..

Так, за два роки суд присяжних визнав видавця винним та засудив до року і шести місяців позбавлення волі відповідно до закону про запобігання тероризму.

Пізніше касаційний суд відхилив апеляцію засудженого. Проте до початку відбування покарання він користався можливістю зупинити виконання покарання на три роки згідно із законом, який у той час набув чинності.

Разом із тим, Танрікулу звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, він скаржився на засудження у зв’язку з виданням книги його видавництвом.

У Страсбурзі визнали порушення конвенційних гарантій та присудили 2 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Мехді Танрікулу проти Туреччини" (заява № 9735/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов’язав державу перерахувати компенсацію за майно, вилучене у громадян.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати