Протягом найближчих кількох днів Європейський суд з прав людини має оголосити рішення щодо прийнятності справи «Україна проти Росії (щодо Криму)» за № 20958/14. Про це розповів Міністр юстиції України Денис Малюська, повідомлє прес-служба Мін'юсту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як має виглядати виклик від виконавчої служби, на який громадянам потрібно реагувати?"
«Рішення щодо прийнятності справи ще не буде рішенням по суті вимог, але точно буде важливим проміжним результатом. Якщо ЄСПЛ визнає справу прийнятною, суд перейде до розгляду скарги України по суті», – зазначив Денис Малюська.
За словами очільника Мін’юсту, міждержавна справа «Україна проти Росії» перебуває в Європейському суді з прав людини з березня 2014 року. Тоді Уряд України звернувся до ЄСПЛ зі скаргами на порушення протягом березня-вересня 2014 року Росією на окупованій території Криму прав громадян, гарантованих такими статтями «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод»: право на життя, заборона катування, право на свободу та особисту недоторканість, право на справедливий суд, право на повагу до приватного і сімейного життя, свобода думки, совісті і релігії, свобода вираження поглядів, свобода зібрань та об’єднання, заборона дискримінації.
«На підтвердження позиції України було надано значний обсяг інформації щодо розвитку подій в АР Крим протягом лютого-березня 2014 року, введення підрозділів Збройних Сил РФ на територію півострову та захоплення військових та цивільних об’єктів, а також свідчення 50 свідків щодо окупації РФ Кримського півострова та порушень прав людини у цей період (у тому числі осіб, які перебували в полоні так званої «самооборони Криму» та російських військових)», – повідомив Міністр юстиції України.
«У ході усних слухань щодо прийнятності цієї справи, які відбулися у вересні 2019-го, російською делегацією стверджувалось, що Україна не дотрималась умов прийнятності справи, визначених Конвенцією, а міждержавну заяву було подано до ЄСПЛ виключно з політичних мотивів, а не для захисту конвенційних прав та свобод людини. Натомість Урядом України було доведено, що юрисдикція РФ в АР Крим з 27 лютого 2014 року заснована на ефективному контролі, а «адміністративна практика» порушення прав людини продовжувалась незмінно з цього періоду. При цьому, метою міждержавної заяви є встановлення юрисдикції ЄСПЛ, існування систематичних порушень прав людини, їх припинення та запобігання їхньому повторенню», – пояснив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.
Нагадаємо, Україна виплатить 39 тис євро чоловіку, сина якого вбили під час затримання.