Муніципальний службовець Афанасіос Панагіс видав посвідку на проживання громадянину Румунії в обмін на грошову суму та підробив підпис заявника. За підробку документів він був засуджений до шести місяців позбавлення волі. Але вирок не був виконаний через зміни у законодавстві, що набрали чинності.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄСПЛ: Яких доказів потребує віра в місцях несвободи?"
Панагіс звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Посилаючись на ст. 6§1 та §3(d) (право на справедливий судовий розгляд/право на допит свідків) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився, зокрема, на те, що на жодному етапі провадження йому не було надано можливості перевірити заяви двох свідків обвинувачення, які ті зробили на етапі розслідування.
Також Панагіс стверджував, що апеляційний суд відмовився взяти до уваги заяву під присягою одного з цих свідків, яку той зробив перед нотаріусом, і у якій відмовлявся від своїх первинних свідчень проти обвинуваченого.
Суд у Страсбурзі погодився із заявником та констатував порушення конвенційних гарантій в частині відсутності можливості допитати свідків. ЄСПЛ присудив 2 тис. євро відшкодування моральної шкоди.
З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Панагіс проти Греції» (заява № 72165/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, ЄСПЛ вперше застосував доктрину плодів отруєного дерева до інформації від приватних осіб.