10 липня 2021, 12:36

ЄСПЛ: Конфіскувати на кордоні у громадян готівку не можна – це порушення гарантії захисту власності

Справа «Імері проти Хорватії»

Інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Імері проти Хорватії» (№ 77668/14). Про це повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Батьківські права трансгендерів: ЄСПЛ виніс перше рішення"

Кожна країна встановлює певні обмеження щодо коштів, які можна провозити через кордон. Але порушення митних правил під час увезення чи вивезення готівки не виправдовує застосування такої санкції як конфіскація грошей.

Громадянин Норвегії Ардіан Імері в’їхав у Хорватію зі Словенії з 43,5 тис. євро і 730 тис. норвезьких крон не задекларувавши їх на митниці.

Проти чоловіка було відкрите провадження на накладене адміністративне стягнення у у розмірі 530 000 норвезьких крон. Притягнення до відповідальності узгодувалося законами про іноземну валюту, про запобігання відмиванню коштів та про фінансування тероризму.

А.Імері оскаржив таке рішення до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 1 Протоколу №1 (захист власності), він вважав, що рішення про конфіскацію у нього 530 тис. норвезьких крон було надмірним.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, зауваживши, що  виявлення цього порушення складає достатню справедливу сатисфакцію моральної шкоди, завданої заявникові.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Імері проти Хорватії» (№ 77668/14) можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ЄСПЛ наказав Україні повернути гроші, вилучені в іноземця за порушення митних правил.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати