15 травня 2020, 11:11

ЄСПЛ: держава, яка не покарала газету за публікацію інтимних фото жінки, заплатить їй €4,5 тис

ECHR. Ukrainian Aspect

Відсутність покарання для ЗМІ, яке розмістило фото інтимного життя незручної для влади журналістки, становить окреме порушення права відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: держава відповідає за надмірну тривалість судового провадження".

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у третій за рахунком справі "Хадіджа Ісмаїлова проти Азербайджану" (заява № 35283/14), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зазначається, що журналістка Хадіджа Ісмаїлова, яка проводить антикорупційні розслідування серед високопосадовців в Азербайджані, зіткнулася із кампанією залякування проти неї.

Так, у 2012 році в Інтернеті було розміщене відео із сценами сексуального характеру з її участю, зняте прихованою камерою. Згодом ЄСПЛ констатував порушення конвенційних гарантій за першою заявою журналістки.

Приблизно в той же час і згодом в різних друкованих виданнях були опубліковані статті з критикою Ісмаїлової. Також в Інтернеті з’явилося ще одне інтимне відео.

Зокрема, проурядова газета опублікувала статтю, в якій робилися зневажливі зауваження щодо опозиційних журналістів та політиків. А Ісмаїлова порівнювалася із порнозіркою. Журналістка подала позов проти газети стверджуючи, що стаття ображала її та завдавала шкоди її честі та гідності, порушувала її право на повагу до приватного та сімейного життя та право на свободу вираження поглядів. Вона стверджувала, що зіткнулася з шантажем у зв’язку з її журналістською діяльністю, оскільки зазнала вторгнення у приватне життя. Але суди не погодилися із претензіями жінки.

Пізніше журналістку заарештували за звинуваченням у підбурюванні колишнього колеги до самогубства. Ці події також розглядав ЄСПЛ, який констатував порушення Конвенції за другою заявою Ісмаїлової.

У третій заяві до Страсбургу вона скаржилася на те, що держава не захистила її, зокрема, її права відповідно до статті 8 (право на повагу до приватного життя) Конвенції, оскільки суди не передбачили міру покарання газеті за її статтю, в якій було зображене її приватне і сексуальне життя.

Таким чином, ЄСПЛ знову констатував порушення Конвенції та визначив компенсацію моральної шкоди на рівні 4,5 тис. євро.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Хадіджа Ісмаїлова проти Азербайджану" № 3 (заява № 35283/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ наказав Україні повернути гроші, вилучені в іноземця за порушення митних правил.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати