З 01.10.2020 р. в ЄС посилюватиметься контроль над іноземними інвестиціями. Країни — члени Євросоюзу зобов'язані регулярно доповідати Єврокомісії про всі сумнівні фінансові операції, а також обмінюватися даними з іншими країнами ЄС.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Україна і Туреччина. На шляху до зони вільної торгівлі".
Як зазначається з 10.04.2019 р. набрало чинності розпорядження щодо регулювання іноземних прямих внесків. Документ містить новий єдиний порядок, як країни ЄС повинні контролювати та обмінюватися інформацією про підозрілі інвестиції.
Передбачено, що кожна країна — член ЄС повинна створити контактний пункт, через який відбуватиметься обмін даними з Єврокомісією та іншими державами.
Так, раз на рік країна повинна подавати до Єврокомісії спеціальну доповідь про результати перевірок.
Якщо Єврокомісія вирішить, що якийсь інвестиційний проєкт може загрожувати безпеці й громадському порядку одразу в кількох країнах ЄС, то вона має право подати країні, яка проводить оцінку проєкту, свій висновок.
Інформація, якою обмінюватиметься держава та Єврокомісія, містить у собі дані про іноземного інвестора та його діяльність в такій країні і за кордоном, обсяг інвестицій, походження капіталу, дату планованої або вже реалізованої операції.
Нагадаємо, ПДВ: до чого призводить несвоєчасна реєстрація податкових накладних?
За інформацією Вісник ДФСУ.