09 вересня 2015, 11:12

Електронні петиції виносять на поверхню важливий пласт питань, які турбують суспільство — АП

Прес-служба Президента України

Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків під час брифінгу поінформував про реалізацію механізму електронних петицій до Президента України, який розпочав діяти у серпні, повідомляє прес-служба Глави Держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Електронні петиції виносять на поверхню важливий пласт питань, які турбують суспільство. Ми отримали багато зворотнього зв'язку. Для нас дуже важливо, щоб цей демократичний інструмент не був дискредитований», — сказав він.

Він повідомив, що станом на 09:00 вівторка, 8 вересня, у системі електронних петицій Президенту України зареєстровано 3810 петицій. Найбільше підписів зібрали петиції № 40 «Законодавчо затвердити право громадян на захист» (34974), № 55 «Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто» (32345) і № 1606 «Призначити М.Саакашвілі Прем'єр-міністром України» (25837).

Заступник Глави АПУ розповів, що з моменту запуску сайту петицій за перші 11 днів його відвідали 540 тисяч унікальних користувачів. У середньому кожен із них переглянув 6,5 сторінок, а тривалість відвідування сайту тривала 2 хвилини, що, за словами Заступника Глави АПУ, свідчить про те, що це реальні люди. Зі стартом петицій відвідуваність сайту Президента України зросла в 4 рази.

Загалом сайт петицій уже переглянули понад 6 млн користувачів. Здебільшого це кияни – 34%. Також активні користувачі з Харкова — 7%, Львова — 6% та Одеси — 4%.

Сьогодні спливає третій день з необхідних для проведення перевірки на відповідність до Закону України «Про звернення громадян» петиції № 40 «Законодавчо затвердити право громадян України на захист», яку подав Учайкін Георгій Миколайович.

Відповідно до закону, після переведення петиції в статус «на розгляді Президента» голосування припиняється.

Із завтрашнього дня, відповідно до Указу Президента України від 28 вересня № 523 «Про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України», розпочнеться розгляд вищезазначеної електронної петиції, що триватиме 10 днів. Після цього Президент поінформує заявників про результати розгляду.

Петицію № 40 «Законодавчо затвердити право громадян на захист» бачили майже 262 тисячі унікальних користувачів. Понад 26% аудиторії сайту заходять на нього з мобільних пристроїв (19% з мобільних телефонів, 7% із планшетів). Заступник Глави АПУ підкреслив, що це є гарним прикладом електронної демократії з використанням сучасних засобів зв'язку. Найбільша кількість відвідувачів із Києва та області – понад 40%, по 10% з Харківської та Львівської областей, 6,8% з Дніпропетровської і 6% — з Одеської.

Цікаво, що є користувачі з Москви. Їх 0,41%.

Майже половина аудиторії, яка переглядала петицію (46%), прийшла із соцмереж.

Одним із способів перевірки реальної популярності петиції може стати реакція на неї в соціальних мережах. Наприклад, петицією «Законодавчо затвердити право громадян України на захист» у соціальних мережах ділилися дуже часто: 23151 разів користувачі Facebook, 5005 — Вконтатке, 1915 — Twitter.

Також Дмитро Шимків навів статистику підписів, які не були враховані через порушення при заповненні, зібрану Володимиром Фльонцем з ГО «Електронна демократія». Аналіз списку підписантів станом на 22:30 неділі 6 вересня виявив 489 повних збігів прізвища, імені та по-батькові. 868 імен написано латиницею, вказані нікнейми або адреси електронної пошти. Також вказано майже 2,4 тисячі неповних імен, наприклад, не вказано по-батькові або є скорочення. Разом така кількість імен складає 3,7 тисячі або 12% від кількості підписантів на той момент. Проте, якщо навіть не враховувати ці підписи, все одно залишиться понад 28 тисяч підписів. У світі статистика неправильних підписів становить від 5 до 20%. Заступник Глави АПУ закликав громадян залишати своє прізвище, ім'я та по-батькові, як того вимагає закон, аби їхні підписи враховувалися.

Під час обробки інформації про підписи було виявлено так званих «ботів», які намагалися «накручувати» кількість підписів. «Наприклад, 566 голосів за 30 хвилин із однієї адреси з піками по 27 голосів за секунду. Ми цих «ботів» бачимо», — сказав Дмитро Шимків, наголосивши на тому, що дані від них не істотні і не спотворюють статистику голосування. Також він запевнив, що співробітники АПУ ретельно відстежують такі маніпуляції, щоб не дозволити дискредитувати роботу системи електронних петицій і захистити підписи реальних людей.

Окрім того Заступник Глави АПУ поінформував, що вчора необхідних 25000 набрали ще 2 петиції - № 55 «Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто» (станом на 11:00 8 вересня 33384 підписів) і № 1606 «Призначити М. Саакашвілі Прем’єр-міністром України» (станом на 11:00 8 вересня 26932 підписів). Динаміка підписів вказує на великий соціальний інтерес до цих тем.

Насамкінець, Дмитро Шимків зазначив, що в АПУ триває робота з удосконалення сервісу петицій до Президента України. Зокрема, після запуску сервісу було покращено відображення петицій на сторінках — по 20 петицій на сторінку, запроваджено сортування петицій за хронологією та за кількістю голосів, вирішено проблему доставки повідомлень із сайту петицій на поштові сервіси. Окрім того, на сторінці списку осіб, які підписали петицію, відображено дату підписання. Після збору 25000 підписів голосування триває. Також покращується робота мобільної версії сайту (адаптивного дизайну) тощо.

Заступник Глави АПУ подякував усім, хто надавав відгуки щодо роботи сайту петицій та допомагав удосконалювати сервіс.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати