29 березня 2021, 14:40

Екс-голова КСУ Шевчук прокоментував скасування наказу про призначення О. Тупицького суддею КСУ

Колишній голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук на своїй Facebook сторінці прокоментував рішення Президента України скасувати Указ В. Януковича про призначення Олександра Тупицького суддєю КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На думку Шевчука, О. Тупицький спричинив багато зла державі і суду, разом зі своїм близьким «колом соратників»: "По суті, взяв у заручники найважливішу для конституційної демократії державну інституцію та перетворив її на «стіл замовлень» для певних політичних сил та олігархів".

Екс-голова КСУ нагадав, що Конституція ніколи не була лише текстом, це сукупність норм, принципів та цінностей (верховенство права, справедливість, свобода): "Тому ніколи позитивіст не може стати справжнім конституціоналистом. Нюрнберзькі расові закони, що призвели до голокосту - це що? Чинні нормативні акти, які треба виконувати?".

За його словами, є високі посади у державі, на яких є люди, які захищають вищу справедливість та Конституцію як втілення не лише позитивного, але і природного права, і Президент також є її гарантом: «А хто правий у цьому конфлікті? Правий той, хто на стороні правди».

Шевчук про скасування наказу Президента

Нагадаємо, 27 березня Глава держави скасував укази колишнього Президента України Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати