13 лютого 2020, 18:32

Дозволи на роботи підвищеної безпеки видаватимуть за оновленим порядком

Дебет-Кредит

Мінекономрозвитку оприлюднило проект змін до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Податкова запустила онлайн-сервіс, де можна перевірити акцизи на алкоголь і тютюн"

Мінекономрозвитку оприлюднило проект постанови КМУ, яким пропонує внести зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.Зокрема, буде вдосконалено механізм застосування декларативного принципу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Щодо одержання дозволів

У Порядку уточнено, що дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2 та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 видається територіальним органом Держпраці за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Для одержання дозволу роботодавець, виробник або постачальник повинен буде подати особисто, через уповноважену ним особу або надіслати поштою до територіального органу Держпраці або адміністратора центру надання адміністративних послуг в паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці, заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додається:

  • на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки становитиме, як і зараз, п’ять років.

Читайте також: "Чи має платник податку право на податкову знижку за навчання на військовій кафедрі".

Строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки зазначених у додатку 2 та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у додатку 3 продовжується  територіальним органом Держпраці.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі:

  • заяви роботодавця, поданої не пізніше десяти робочих днів до останнього дня строку дії такого дозволу за формою згідно з додатком 5,
  • та оригіналу дозволу, якщо він був виданий у паперовій формі.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або пов’язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

 Читайте також"Що робити, якщо вам надали неякісні послуги в салоні краси?"

Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, видані до набрання чинності цієї постанови, будуть дійсними до закінчення їх строку.

За інформацією Дебет-Кредит.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати