27 листопада 2019, 18:58

До Ради внесено законопроект про митний тариф

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2482 від 21.11.2019 р. "Про Митний тариф України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Акціонерні товариства: з'явився текст законопроекту".

Так, законопроект розроблено з метою приведення товарної номенклатури у відповідність з вимогами ГС-2017 на виконання міжнародних зобов’язань, узятих у рамках Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів, адаптації статистичної системи України до міжнародних методів, стандартів та класифікації, усунення розбіжностей у версіях систем української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності України та країн - торговельних партнерів, прискорення та спрощення процедури митного оформлення товарів та досягнення цілі 6.3, визначеної Програмою діяльності КМУ: "Доброчесні експортери та імпортери та громадяни України мають прозорі, прості та передбачувані правила митного контролю та митного оформлення, при цьому їх економічні інтереси та інтереси щодо рівності конкурентних умов захищені".

Як зазначається, гармонізована система опису та кодування товарів (ГС) є багатоцільовою товарною номенклатурою, що використовується в 207 країнах світу з метою проведення одноманітної класифікації товарів для встановлення митних тарифів, здійснення заходів нетарифного регулювання та збирання статистичних даних зовнішньої торгівлі. Митний тариф України побудовано на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 р., тоді як застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання в більшості країн світу, зокрема в країнах ЄС, з 1 січня 2017 р. здійснюється на основі ГС-2017. Так, виникає ряд ускладнень, пов’язаних, зокрема, із:

  • розбіжностями в товарних кодах країни-експортера та України під час митного оформлення продукції, що імпортується;
  • неможливістю зіставлення митної статистики, наданої в рамках домовленостей про обмін статистичною інформацією тощо.

Законопроектом пропонується нова редакція Митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року (ГС-2017) на рівні перших шести знаків (офіційне видання ВМО) і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (КН ЄС) на рівні сьомого і восьмого знаків (Official Journal of the European Communities, L 294 від 28.10.2016,
vol. 59), з урахуванням зобов’язань в рамках СОТ.

Читайте також: "Подання іноземцями біометричних даних для віз: у Раді з'явився новий законопроект".

Водночас документом не передбачається зміна ставок увізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати