19 листопада 2019, 17:40

До КСУ надійшло конституційне подання 55-и народних депутатів

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення ст. 375 Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 р. №2341–III.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні хочуть зменшити кількісний склад суддів Великої Палати ВС".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Текст конституційного подання розміщено на офіційному вебсайті КСУ у рубриці "На розгляді Суду".

Так, у поданні пропонується визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення ст. 375 Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 р. №2341–III, згідно з яким "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років".

"...на сьогодні положення ст. 375 Кримінального кодексу України стала інструментом впливу на незалежність і недоторканність суддів, залякування та розправи над ними. Вона дозволяє тримати суддів на "короткому повідку", щоб зробити їх слухняними і ручними", - йдеться у поданні.

Нагадаємо, ВРП підтримала ініціативу про скасування публікації інформації про скликання з’їзду суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати