До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення ст. 375 Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 р. №2341–III.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні хочуть зменшити кількісний склад суддів Великої Палати ВС".
Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Текст конституційного подання розміщено на офіційному вебсайті КСУ у рубриці "На розгляді Суду".
Так, у поданні пропонується визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення ст. 375 Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 р. №2341–III, згідно з яким "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. Ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів в інших особистих інтересах чи з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років".
"...на сьогодні положення ст. 375 Кримінального кодексу України стала інструментом впливу на незалежність і недоторканність суддів, залякування та розправи над ними. Вона дозволяє тримати суддів на "короткому повідку", щоб зробити їх слухняними і ручними", - йдеться у поданні.
Нагадаємо, ВРП підтримала ініціативу про скасування публікації інформації про скликання з’їзду суддів.