06 лютого 2020, 12:15

До кінця зими українці отримають доступ до цифрових паспортів

Президент України презентував додаток «Дія»

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський анонсував впровадження цифрових паспортів до кінця зими  під час презентації мобільного застосунку "Дія" та національної онлайн платформи "Дія. Цифрова освіта". 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Цифровий паспорт у смартфоні: коли запрацює і де можна використовувати".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України. 

86d00089c4a69f25c8e9aa0094cf8b60_1580981611_extra_large

Володимир Зеленський зазначив, що завдяки мобільному додатку «Дія», який відсьогодні доступний у Apple Store та Google Play, дев’ять мільйонів українців можуть користуватися посвідченням водія та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу у своєму смартфоні.

Глава держави зауважив, що робота зі створення сервісу тривала лише півроку.

«Україна стала третьою країною Європи, яка має щось подібне. Вітаю нашу країну! Дуже важливо, що на створення цього додатка не було витрачено жодної гривні з державного бюджету», – зауважив Президент.

Президент України зазначив, що за допомогою смартфона громадяни України зможуть посвідчувати особу, подорожуючи залізницею, під час медичного обслуговування, банківських операцій тощо.

Крім того, з нового року в пілотному режимі стартувала послуга «єМалятко». Зараз вона доступна у Харкові, Вінниці, Кривому Розі та Луцьку, а за кілька місяців з’явиться ще у десятках великих міст України.

«єМалятко» об’єднує до десяти державних послуг, що потрібні при народженні дитини. Тепер ці послуги можна отримати за однією заявою одразу в пологовому будинку чи взагалі онлайн. Без подачі 37 різних документів та походу до 11 установ, як це було раніше», – повідомив Володимир Зеленський.

Читайте також: "Послуга Е-пенсія з’явиться у мобільному додатку "Дія""

«Загалом наша мета – зробити так, щоб усі відносини з державою людина могла здійснювати за допомогою звичайного смартфона та Інтернету. Зокрема голосувати – і це наша мрія, і ми це зробимо – на президентських, парламентських чи місцевих виборах. Це виклик. Амбітний, але досяжний», – додав Президент.

Володимир Зеленський наголосив, що «Держава у смартфоні» змінює ставлення держструктур до громадянина.

«Це – принципово інше ставлення до українця.  Це економить громадянам – платникам податків найголовніше – їхній час. Економить гроші та нервові клітини», – сказав Глава держави.

Президент визнав, що на шляху цифровізації існують такі перешкоди, як застаріле законодавство, спротив чиновників та недостатні потужності Інтернету.

Мінцифра запрошує водіїв протестувати мобільний додаток Дія

За е-посвідченням водія можна буде реєструватися на авіарейс чи поїзд

В Україні створено транспортний портал е-послуг

В е-кабінеті водія запрацювала нова послуга

В е-кабінеті забудовника можна поскаржитись на корупцію

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати