04 серпня 2020, 16:01

ДФС пропонує позбавляти ліцензій за неправдивість даних стосовно місць зберігання тютюнових виробів

Державна фіскальна служба України

Виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергій Солодченко виступив за посилення протидії бюджетним втратам, до яких вдаються виробники та дистриб’ютори тютюнових виробів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ ухвалив перші рішення з ліцензування небанківських фінансових установ".

Про це повідомляє прес-служба ДФС України.

"Податковою міліцією, під час здійснення моніторингу та аналізу ризикових операцій, встановлено наступну тенденцію: деякі виробники та дистриб’ютори тютюнових виробів шляхом маніпулювання звітністю, здійснюють документальне оформлення безтоварних операцій на адресу "транзитних" підприємств, які отримують ліцензії на оптову торгівлю тютюновими виробами. Однак, по факту, вони не мають належних основних засобів та декларують недостовірні відомості щодо місць зберігання тютюнових виробів", - зауважив Сергій Солодченко.

Зокрема, в ході досудових розслідувань у кримінальних провадженнях, податковою міліцією встановлюються факти відсутності тютюнових виробів і підприємств за місцями їх зберігання, відомості про які містяться в Єдиному державному реєстрі місць зберігання. 

"В ході відпрацювання нетипового "нарощування" об’ємів цигарок виїжджаємо за адресами місць їх зберігання, зазначених у Єдиному державному реєстрі. Що ж ми бачимо? Як приклад: підприємство, в залишках якого обліковується тютюнових виробів на суму понад 1 млрд гривень, зберігає їх у напіврозібраному «сараї» замість великого складу, який повинен відповідати вимогам, визначеним Положенням КМУ №500", - повідомив очільник ДФС.

У ДФС нагадали, що, відповідно до Положення КМУ "Про порядок видачі ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 31 березня 1999 р. №500 (зі змінами та доповненнями):

- ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами видаються за наявності необхідних складських приміщень і відповідної матеріально-технічної бази (стенд або вітрина із зразками продукції в асортименті, робочими місцями для оформлення документів і укладання угод, реєстраторами розрахункових операцій для розрахунків з покупцями готівкою, обладнанням для перевірки справжності марок акцизного збору);

- приміщення повинні бути телефонізовані, електрифіковані, обладнані охоронною і пожежною сигналізацією, а також відповідати іншим вимогам, встановленим для підприємств торгівлі тютюновими виробами.

"Ми пропонуємо позбавляти ліцензій на оптову торгівлю ті підприємства, які надають недостовірні данні стосовно саме місць зберігання тютюнових виробів. Наразі ж це не є підставою для анулювання такої ліцензій", - відзначив Сергій Солодченко.

Так, ДФС вже надіслала відповідний лист до Міністерства фінансів України з пропозицією внесення змін до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР, доповнивши її додатковою підставою для анулювання ліцензії у разі отримання від ДФС інформації, що свідчить про надання недостовірних даних стосовно місць зберігання тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження яких внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.    

Нагадаємо, система електронних платежів запрацювала в режимі 23/7.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати