Державною фіскальною службою України спільно з іншими державними органами 18 липня 2019 р. підписано Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про бенефіціарних власників.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Правниче ЗНО: більше 50% вступників не пройшли".
Про це повідомляє прес-служба ДФС України.
Так, Меморандумом передбачено впровадження Концепції механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, які пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.
Як зазначається, підписаний Меморандум є "дорожньою картою", в якій визначені кроки, терміни та відповідальні особи за реалізацію концепції. ДФС спільно з іншими учасниками меморандуму братиме участь у розробці та організації бізнес-процесів перевірки відомостей про бенефіціарних власників (опис бізнес-процесів, визначення кінцевих бенеціарів, опис взаємодії інформаційних систем, структур та форматів даних) із врахуванням стандартування даних BODS (Beneficial Ownership Data Standart) тощо.
"Впровадження концепції сприятиме створенню прозорої бенефіціарної власності в Україні, надання прав ДФС для здійснення аналізу, перевірки інформації, що надавалася до Державного єдиного реєстру, з метою встановлення ознак правопорушень. Крім цього, ДФС отримає повноваження притягнення до відповідальності у випадках ненадання або надання неправдивої інформації щодо кінцевого бенефіціарного власника", - зазначають у ДФС.
Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект щодо призначення осіб на посаду Генпрокурора.