27 червня 2020, 9:00

Держлісагентство розробило законопроект щодо вирішення проблеми незаконних рубок

Урядовий портал

Незаконні рубки вдалося зменшити на 46% у порівнянні з піврічним періодом минулого року. Щоденні рейдові патрулювання лісів, нові стандарти деревини, підключення до електронного обліку деревини всіх лісокористувачів, електронні аукціони, нові незаангажовані кадри вже дають свої результати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні з 1 липня запрацює інститут кримінальних проступків".

Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький, повідомляє Урядовий портал. 

Однак він підкреслив, що лише рейди не вирішать всіх проблем. Потрібно змінювати підходи і всередині системи. "Для цього ми розробили законопроект, щоб комплексно вирішити проблеми незаконних рубок та обігу деревини. Саме на цьому наголошено і в Указі Президента", - зазначив Андрій Заблоцький.

Так, одна з важливих змін, яку закладає законопроект – лісгоспи не будуть поєднувати повноваження і видавати самі собі дозволи на заготівлю деревини (лісорубні квитки).

Зазначається, що наразі територіальні органи Держлісагентства видають лісорубні квитки лише на рубки головного користування. Простіше – на планову заготівлю стиглого лісу. А, наприклад, на санітарні рубки лісокористувачі, незалежно від підпорядкування, самі собі видають дозволи. Це нонсенс. Та ще й суперечить чинному законодавству.

"Моя позиція – постійні лісокористувачі та власники лісів не повинні самі видавати дозволи, і самі рубати. Пропонуємо встановити єдиний підхід щодо видачі лісорубних квитків для всіх видів рубок і для всіх лісокористувачів чи власників лісів виключно дозвільним органом. Це чітка вимога законодавства", - підкреслив Андрій Заблоцький.

Законопроект вже опрацьований експертами і переданий до екологічного комітету Верховної Ради України.

Нагадаємо, Мін'юст звернувся до Президента щодо вето до змін до Кодексу з процедур банкрутства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати