26 травня 2020, 10:36

Держборг України у квітні перевищив $81 млрд

Прес-служба Мінфіну

За квітень 2020 року державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті зменшився на 2,7% до 2 196 млрд грн, а в еквіваленті в іноземній валюті зріс на 1,3% до 81,4 млрд доларів США. Традиційно, ключовим фактором випливу на стан державного боргу були коливання на валютному ринку. За даними Національного банку ревальвація гривні по відношенню до дол. США в квітні 2020 року склала 4,04%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні звільнили 50% керівників митниць".

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

"Активність інвесторів в умовах світової пандемії COVID-19 та очікування можливої рецесії світової економіки була не високою. З чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном на квітень, фактично проведено було лише один. За підсумками аукціонів 28 квітня на фінансування державного бюджету було залучено 9,8 млрд гривень", - ідеться у повідомленні.

Як зазначається, завдяки сформованому достатньому запасу фінансової ліквідності, Мінфін комфортно пройшов період несприятливої кон’юнктури ринку на внутрішньому ринку капіталу, вчасно та в повному обсязі виконуючи свої фінансові зобов’язання.

Так, більше половини залучених коштів – облігації державної внутрішньої позики номіновані в гривні. Середньозважена ставка дохідності за тримісячними паперами склала 11,24%, а сума залучених ресурсів – понад 5,3 млрд гривень. Ще близько 4,5 млрд грн державний бюджет отримав від розміщення шести та восьмимісячних облігацій, номінованих в доларах США. Середньозважена ставка дохідності за цими паперами склала 3,29% та 3,5% відповідно.

При цьому Міністерством фінансів у звітному періоді було здійснено виплати 9,9 млрд грн з погашення державного боргу та 9 млрд грн з обслуговування.

З детальною інформацією щодо стану державного та гарантованого державного боргу України у квітні 2020 року та інших періодах можна ознайомитися на офіційному сайті Міністерства фінансів за посиланням.

Нагадаємо, Мінфін розробляє нормативну базу з питань здійснення фінмоніторингу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати