18 квітня 2022, 17:41

Державна допомога під час воєнного стану: АМКУ ухвалив роз’яснення

Пресслужба АМКУ

Антимонопольний комітет України на засіданні 15 квітня 2022 року ухвалив Роз’яснення з питань законодавства у сфері державної допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Концентрації у період дії воєнного стану: АМКУ надає роз’яснення"

13 квітня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до пункту 52 розділу 9 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» щодо застосування його положень в період дії правового режиму воєнного стану 2175-ІХ від 01.04.2022, яким спрощується механізм надання суб’єктами господарювання державної допомоги під час дії воєнного стану та протягом року після його завершення або скасування,  а саме:

  • під час дії воєнного стану норми статей 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 цього Закону та інші норми законодавства, що випливають із зазначених статей цього Закону, не застосовуються.
  • державна допомога, що надається під час дії воєнного стану, є допустимою.
  • надавачі державної допомоги звільняються від обов’язку повідомлення про нову державну допомогу та про пропозиції щодо внесення змін до умов чинної державної допомоги, якщо така державна допомога надається під час дії воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування та подання інформації про чинну державну допомогу, надану під час дії воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування.

Отже, зазначеним Законом на період дії воєнного стану Антимонопольний комітет України не здійснює, зокрема: розгляд повідомлень про нову державну допомогу; розгляд справ про державну допомогу; перевірку інформації про незаконну державну допомогу.

Вся державна допомога, що буде надаватися під час воєнного стану буде допустимою державною допомогою без повідомлення Антимонопольного комітету України.

Під час дії воєнного стану  надавачі державної допомоги  не подають інформацію про чинну державну допомогу, а саме:

  • про державну допомогу, надану у 2021 році;
  • про державну допомогу, надану у 2021 році, надавач якої звільнений від обов’язку повідомлення Уповноваженого органу;
  • про незначну державну допомогу, надану у 2021 році.

Крім того, у період дії воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування надавачі державної допомоги звільняються від обов’язку повідомлення про нову державну допомогу та внесення змін до умов чинної державної допомоги.

Також, надавачі державної допомоги звільненні від обов’язку подання інформації про чинну державну допомогу, що надана під час дії воєнного стану та протягом одного року після його припинення або скасування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати