22 травня 2015, 17:37

Держава не повинна втручатися в питання реструктуризації кредитів - НБУ

Інтерфакс-Україна

Національний банк України виступає проти законодавчого врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив директор юридичного департаменту НБУ Володимир Новіков, коментуючи законопроект про примусову конвертацію споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості, передає "Інтерфакс-Україна".

"Національний банк проти законодавчого врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Як неодноразово зазначалося, втручання держави в господарську діяльність банків та їх правовідносини з клієнтами неприпустимі", - сказав він.

Крім того, як зазначив Новіков, програмою кредитування Міжнародного валютного фонду за механізмом розширеного фінансування задекларована добровільність переговорного процесу між позичальниками і банками про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів.

"Держава і Національний банк не повинні втручатися у двосторонні переговори між позичальниками і банками. Якщо буде прийнятий закон, що передбачає примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривневі, президент України застосує право вето щодо цього закону", - процитував він вимоги програми.

За оцінкою Новікова, норми цього законопроекту суперечливі і "викликають більше питань, ніж відповідей".

"Регулятор виступає за вирішення проблем валютних позичальників виключно на добровільних засадах, як це, наприклад, передбачено Меморандумом щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті, запропонованого банками", - підкреслив він.

Як повідомлялося, в першій декаді травня регулятор повідомив, що в Україні почав діяти меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

Меморандум був запропонований банками, що мають найбільший портфель кредитів фізичних осіб в інвалюті, і передбачає реструктуризацію кредитів в іноземній валюті, отриманих під заставу нерухомості, залишок по основній частині яких не перевищує 2,5 млн гривень за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на 1 січня 2015 року.

Нагадаємо, у четвер депутати підтримали у другому читанні законопроект про реструктуризацію валютних кредитів, вирішивши відправити на підготовку до третього читання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати