03 квітня 2020, 19:26

Держава має забезпечити адвокатів БПД засобами захисту в умовах карантину, - звернення

НААУ

Голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги ініціює надання адвокатам засобів захисту в умовах каратину за рахунок державного бюджету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПВУ: Мін’юст знову зробив крок до звуження прав приватних виконавців".

Відповідне звернення комітету Олександр Дроздов направив Голові НААУ Лідії Ізовітовій, зазначають у НААУ.

Наразі Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", який набрав чинності 2 квітня 2020 року, передбачено низку заходів щодо протидії поширенню зазначеної інфекційної хвороби.

Зазначається, що адвокати наразі забезпечують надання безоплатної правової допомоги в надзвичайно складних епідемічних умовах, зокрема, відвідуючи місця тримання ув’язнених та відбування покарання, місця розташування правоохоронних органів, а також надаючи таку допомогу малозабезпеченим верствам населення. При цьому в умовах пандемії виникають додаткові ризики зараження адвокатів коронавірусною інфекцією, а додаткові витрати здійснюються за рахунок самих адвокатів, які надають БПД.

У НААУ вказали, що постановою КМУ "Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу" (з наступними змінами) від 17 вересня 2014 р. №465 не передбачено відшкодування витрат адвокатів, які надають БПД, на вищезазначені засоби індивідуального захисту, які вкрай необхідні для того, щоб хоча би "знизити ризик зараження коронавірусною інфекцією під час виконання адвокатами своїх професійних прав задля здійснення правосуддя в Україні".

"Ураховуючи викладене та зважаючи на те, що адвокати, які надають безоплатну правову допомогу постійно ризикують своїми життям та здоров’ям, які як відомо згідно з Конституцією України є найвищою соціальною цінністю (ст. 3), пропонуємо з метою захисту життя та здоров’я адвокатів, їх професійних прав та забезпечення гарантій адвокатської діяльності Комітет НААУ з питань БПД пропонує невідкладно звернутися до Кабінету Міністрів України щодо внесення відповідних змін, зокрема до постанови КМУ від 17 вересня 2014 р. № 465 задля забезпечення виділення додаткових коштів на вжиття заходів щодо захисту адвокатів БПД", - ідеться у зверненні.

Також профільний комітет НААУ пропонує звернутися до Мін'юсту та Координаційного центру з надання правової допомоги про вжиття заходів щодо забезпечення адвокатів, які надають БПД, засобами захисту та ініціювати розробку системи заходів задля сприяння перевезення адвокатів, які надають БПД, до їх клієнтів під час виконання відповідних доручень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати