03 грудня 2021, 18:49

Депутатський фейк про відкриті дані: необізнаність чи злий умисел?

YouControl

Народна депутатка від фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк поширює неправдиву інформацію стосовно відкритих даних. Мова йде про пост, в якому законодавець звинувачує YouControl у використанні закритої інформації: номерів паспортів, ідентифікаційних кодів, домашніх адрес та мобільних телефонів громадян.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У зв’язку з цим YouControl інформує громадян України, що це не відповідає дійсності. YouControl це система-агрегатор. Платформа акумулює дані, що містяться виключно у офіційних публічних державних реєстрах.  Відповідно до статті 20 Закону України "Про інформацію" вся інформація є відкритою,  крім тієї, доступ до якої обмежено законом (таємна, службова і конфіденційна). 

Ба більше, персональні дані громадян теж можуть бути відкритими, але виключно якщо людина сама вирішить ними поділитися або у разі, якщо цього вимагає Закон (у випадку з приватними підприємцями чи публічними діячами).

Відкриті дані доступні кожному, їх можна вільно використовувати та обмінюватися. Це загальнодоступне "благо". За Законом!

В Україні, на жаль, досі залишається значний рівень корупції та шахрайства. Завдяки відкритим даним, за останні роки вдалося зробити наше суспільство трохи відкритішим, а чиновників та публічних службовців підзвітними громадянам. Можливо, саме це так непокоїть народну обраницю? 

Надзвичайно прикро, що деякі народні обранці через свою необізнаність, чи то недалекоглядність, дозволяють собі публічно поширювати неправдиву інформацію. Інформацію — яка шкодить суспільству, вводить в оману і породжує фейки.

Сергій Мільман засновник і СЕО YouControl: "Нагадаю, наша команда вже сьомий рік працює в Україні. В роботі використовуємо виключно дані з офіційних відкритих джерел. Все це дуже легко перевірити.  Можна було б проігнорувати допис депутатки, але широке охоплення вимагає спростування. Звісно, ми готові давати його у публічній площині, а за необхідності, захищати репутацію в суді. Документи для суду вже готуються адвокатами. Сподіваюсь, колеги депутатки більш обізнані в законах та допоможуть їй уникнути ще більшої публічної ганьби, пояснивши як це врегульовано в Україні і де вона помиляється".

З цікавого

Спершу пані Ольга заявляла, що коронавірус це всього лише маркетинг. Також депутатка була помічена журналістами як один з найяскравіших лобістів керівника неформальної бізнес-групи “Приват” Ігоря Коломойського. Законодавчий спам зі сторони пані Ольги ледь не призвів до зриву програми співпраці з Міжнародним валютним фондом весною минулого року. Зараз вона вирішила пройтись по відкритим даним та безпідставно звинувачує YouControl. А що далі?

Фейковий пост

Розвінчання фейку

Відповідь юриста

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати