05 травня 2020, 10:15

COVID-19: наслідки для світової економіки

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Спалах коронавірусу вже завдав страждань людству і спричинив справжній економічний шок в усьому світі. За припущенням, якщо піки епідемії в Китаї в I кварталі 2020 р. та спалахи в інших країнах виявляться слабкими і стримуючими, зростання цього року може бути знижено приблизно на 0,5 процентних пункти порівняно з очікуваним у листопаді 2019 р. економічним прогнозом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Коронавірус пришвидшує темп переходу на цифрові розрахунки".

Про це зазначають у ПАБУ.

За прогнозом, щорічний приріст світового ВВП у цілому до 2020 р. знизиться до 2,4% порівняно із прогнозованим у 2019 р. 2,9%, причому зростання, можливо, буде негативним у I кварталі 2020 р.

Як зазначається, цьогоріч зростання в Китаї уповільнено - нижче 5%. Оскільки виробництво поступово повертається до рівнів, прогнозованих до початку спалаху COVID-19, очікується, що зростання має відновитися до понад 6% у 2021 р.

Негативний вплив на довіру, фінансові ринки, туристичний сектор та порушення ланцюгів постачання товарів і послуг призводять до припинення розвитку в усіх економіках G20 до 2020 р., особливо тих, що пов’язані з Китаєм, - Японія, Корея та Австралія.

За умови зменшення наслідків спалаху вірусу вплив на довіру та доходи від цілеспрямованих політичних дій у стабільних економіках може допомогти зростанню світового ВВП у 2021 р. до 3,25%.

Водночас більш тривала й інтенсивна фаза спалаху коронавірусу, який широко пошириться в Азіатському регіоні, Європі та Північній Америці, значно послабить економічні очікування. У такому випадку глобальний приріст може знизитися до 1,5% у 2020 р., що вдвічі перевищує прогнозований темп спалаху COVID-19.

Нагадаємо, лідери G20 вкладуть 5 трлн доларів у відновлення світової економіки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати