Уряди європейських країн кожен по-своєму реагують на другу хвилю коронавірусу. Які ж основні заходи, що реалізуються у країнах материка? Про це повідомляє британська газета The Guardian.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Pfizer і BioNTech і Regeneron звинуватили в порушенні патенту при створенні вакцин і препаратів проти COVID-19".
Франція
Маски обов’язкові на відкритому повітрі, в магазинах, ресторанах та закритих громадських приміщеннях. В окремих містах набуває чинності комендантська година з 21:00 до 6:00, що буде введена принаймні на чотири тижні, але може бути продовжена до 1 грудня. Ресторани залишатимуться відкритими, але лише до 21:00, за столом можуть перебувати не більше 6 людей. Заклади повинні реєструвати своїх гостей, маючи їхні контактні дані. У зонах підвищеного ризику заборонені заходи понад 1000 осіб, а також збори більше 10 людей у громадських місцях, парках та садах. Лекційні аудиторії університету, їдальні повинні працювати на 50%, 2–3 дні на тиждень.
Німеччина
Голови 16 федеральних земель Німеччини домовились про нові єдині обмеження щодо стримування спалахів коронавірусу: у містах та регіонах, де спостерігається понад 35 інфекцій на 100 тис. людей протягом 75 днів, маски будуть обов'язковими в місцях громадських зборів. Якщо 7-денний рівень зараження перевищує 50 випадків на 100 тис. людей, приватні збори будуть обмежені максимум 10 учасниками або членами двох домогосподарств, а бари та ресторани можуть працювати до 23:00.
Італія
Маски обов’язкові у закритих приміщеннях, таких як магазини, бари, музеї, аеропорти та всі види громадського транспорту. Бари та ресторани повинні закриватися опівночі. Столи повинні бути дезінфіковані після кожного замовника і стояти на відстані не менше 1 метра. Людям настійно рекомендується збиратися не більше 6 у своїх будинках і носити маски навіть удома, якщо важко підтримувати безпечну дистанцію з іншими. У вересні школи знову відкрилися по всій країні. Вчителі та учні, старші 6 років, повинні носити маски, крім випадків, коли сидять за партами, доки зберігається фізична дистанція. При вході до школи щоденно вимірюється температура.
Польща
Маски обов’язкові в приміщеннях та в громадському транспорті, а з середини жовтня — і в громадських місцях на відкритому повітрі. Бари та ресторани працюють без обмежень за робочим часом. Збори людей дозволені, але у закритих приміщеннях діють правила фізичного дистанціювання. Школи дотримуються гібридної системи особистого/онлайн-зв’язку і поки що в основному залишаються відкритими.
Угорщина
Країна переживає другу хвилю з набагато вищою щоденною кількістю випадків захворювання, ніж під час першої хвилі. Уряд налаштований уникнути повного закриття на карантин, але з 1 вересня все ж закрив свої кордони для майже всіх відвідувачів. Маски обов’язкові в більшості закритих громадських місць, нещодавно запроваджено штрафи за їх відсутність. Бари та ресторани повинні закриватися до 23:00. Збори дозволені, але не більше 500 чоловік. З 1 жовтня школи працюють з контролем температури учнів. Деякі школи із спалахами Ковіда закрились.
Чеська Республіка
Країна має найгірший показник захворюваності в Європі. Надзвичайний стан було введено 5 жовтня, після чого з’явилася низка обмежень. Маски обов’язкові в закритих громадських приміщеннях, включаючи громадський транспорт, а також на відкритих трамвайних та автобусних зупинках, платформах та в залах очікування. Паби та ресторани зачинені з 14 жовтня, і продавати на винос можна лише з вікон видачі та лише до 20:00. Збиратися понад 6 людям на вулиці чи в приміщенні заборонено. Усі школи перейшли на дистанційне навчання, а учні на другому етапі початкової школи протягом наступних двох тижнів діляться на напівкласи.
Нідерланди
Нові жорсткі обмеження набули чинності 14 жовтня. У громадському транспорті маски тепер обов’язкові. Уряд має на меті зробити їх обов’язковими у всіх закритих громадських приміщеннях, але мусить вирішити, як це можна зробити законно. Тимчасом людям «настійно рекомендується» носити їх у магазинах, музеях, державних установах, кінотеатрах та театрах. Кафе, бари та ресторани закриті принаймні на 4 тижні за винятком послуги "із собою". Продаж та перевезення алкоголю заборонені з 20:00 до 7:00. Магазини, крім продовольчих, також повинні закриватися о 20:00. Усі заходи для понад 30 осіб мають бути скасовані, і люди можуть запросити до своїх будинків не більше 3 відвідувачів за будь-який 24-годинний період. Збори в громадських місцях не повинні перевищувати 4 осіб. Школи залишаються відкритими, але у разі підвищення захворюваності закриваються. Маски рекомендуються в університетах та коледжах, а також рекомендується працювати вдома.
Словаччина
Один з чемпіонів Європи з точки зору низької кількості захворювань все ж посилив існуючі обмеження з 15 жовтня. Тепер маски обов’язкові на відкритому повітрі, коли особи перебувають у центрах міста чи на вулицях, але не обов’язкові в лісах чи природному середовищі. Бари, ресторани та кафе заборонені для обслуговування в приміщенні та обмежені у послузі "із собою". Великі збори скасовуються, крім весіль, хрестин та похоронів. Дозволені спортивні змагання, але вони повинні проходити не в приміщеннях та лише після того, як усі учасники отримали негативні тести. Середні школи закриті, діти знаходяться на дистанційному навчанні. Учні початкової школи повинні носити маски на уроках.
Швеція
Нові правила рекомендують уникати громадського транспорту, зайвих поїздок, відвідування людей у групі ризику та торгових центрів, спортзалів та басейнів. Маски не обов’язкові. Національні норми вимагають, щоб клієнти в барах та ресторанах сиділи групами, розділеними принаймні на 1 метр, а збори понад 50 осіб заборонені. Людей закликали працювати вдома. Обов’язково залишатися вдома, якщо наявні симптоми, мити руки, поважати фізичне дистанціювання, уникати великих соціальних зібрань і, якщо це можливо, користуватися іншими способами пересування. Людям в групах високого ризику або віком старше 70 років, як і раніше, слід уникати магазинів, ресторанів та громадського транспорту і, якщо це можливо, замовляти доставку їжі чи ліків.
Фінляндія
Цього місяця Фінляндія запровадила нові обмеження. Маски тепер потрібні в громадському транспорті, в аеропортах і в парламенті, і їх рекомендують працівникам у магазинах. Клієнти в барах та ресторанах повинні займати лише місця за столиками. У 6 найбільш постраждалих регіонах країни ресторани повинні працювати на половину потужності та закриватися о 23:00. У менш постраждалих районах алкоголь можна подавати до опівночі, а заклади повинні закриватися о 1 годині ночі, без обмежень щодо кількості клієнтів. Максимум для публічних зборів у приміщеннях та на відкритому повітрі було скорочено з 500 до 50 осіб. Школи відкриті як звичайно, без масок, але з онлайн-уроками при виявленні спалаху серед учнів чи працівників. Рекомендується працювати вдома, якщо це можливо.