19 червня 2021, 10:20

CJEU: Завантажуєте «торренти»? Очікуйте візиту від представника прав інтелектуальної власності

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

17 червня Суд Європейського Союзу визначив, що інтернет-провайдер може систематично реєструвати користувачів IP-адрес та видаляти їхні імена і поштові адреси з володільцем прав інтелектуальної власності або третьої сторони, займаючись відновленням цього права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "CJEU виніс рішення у справі Facebook у Бельгії"

«Систематична реєстрація IP-адрес користувачів і розкриття їхніх імен та поштових адрес правовласника інтелектуальної власності або третьої сторони для забезпечення можливостей подання позову про відшкодування збитку прийнятні за певних умов», – заявив Суд.

Він розглядав справу з Бельгії, де компанія Mircom International займалася стягненням боргів, що виникли внаслідок порушення прав інтелектуальної власності, звернулася в комерційний суд Антверпена за інформацією від одного з інтернет-провайдерів (Telenet) про ідентифікацію своїх клієнтів на основі IP-адреси.

Інтернет-з’єднання клієнтів Telenet повинні бути використані для взаємного обміну в одноразовій мережі з застосуванням протоколу BitTorrent для фільмів з каталогу Mircom. Telenet заперечувала проти цього запиту.

Спір дійшов до Суду ЄС, який постановив у четвер, 17 червня, що, по-перше, «розміщення сегментів мультимедійних файлів у односторонній мережі, такій як та, про яку йдеться у цій справі, є публічним розкриттям у розумінні законодавства ЄС». По-друге, інтернет-провайдер може систематично реєструвати користувачів IP-адрес і повідомляти їхні імена та поштові адреси «держателям прав інтелектуальної власності» або таким компаніям, як Mircom, «щоб забезпечити можливість подання позову про відшкодування збитку».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати